Sukces SP Banino na Eurofestiwalu w Petersburgu

środa, 8 maja 2019 r., 15:03
fot. nadesłane

W dniach 25-30 kwietnia 2019r. grupa uczniów z oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Baninie reprezentowała Polskę na Eurofestiwalu Odysei Umysłu w Petersburgu. Nasza drużyna zajęła 2 miejsce w 28 Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu i tym samym uzyskała prawo do wyjazdu na festiwal.

Podczas festiwalu rozgrywał się konkurs Mixed Team, w którym jedną drużynę stanowili przedstawiciele trzech różnych krajów. Młodzież z SP Banino wraz z uczniami z Rosji i Indii pokonała bariery kulturowo-językowe i okazała się bezkonkurencyjna zajmując 1 miejsce! Reprezentanci trzeciej grupy wiekowej najlepiej współpracowali i kreatywnie przedstawili kosmiczny problem teatralny.

Skład zespołu mistrzów Europy: Natalia Bochan, Apolonia Malańska, Maciej Kanda, Kacper Sonntag, Maksymilian Trzepizur, Piotr Rink, Łukasz Kvapil oraz trener Wioleta Górska - Sierońska.

Dziękujemy darczyńcom, którzy swoim wsparciem umożliwili udział naszym uczniom w imprezie rangi europejskiej: Burmistrzowi Wojciechowi Kankowskiemu, Starostwu Powiatowemu Kartuzy - Staroście Bogdanowi Łapie, Radzie Rodziców, Firmie Ekofinn-pol, Firmie Morad, Firmie Baltic Pomorze, Firmie "Bar u Daniela" oraz wszystkim indywidualnym ofiarodawcom.

nadesłane/ SP Banino

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.