Kartuzy. Uczniowie ZST zdobywali doswiadczenie w Niemczech

czwartek, 9 maja 2019 r., 10:50
fot. nadesłane

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach uczestniczyli w dwutygodniowym stażu zagranicznym w Duderstadt w ramach programu Erasmus+. Projekt powstał w kooperacji ze szkołą partnerską BBS Duderstadt, która zorganizowała pobyt młodzieży z Polski.

Uczniowie czterech kierunków technikum: technik budownictwa, technik elektryk, technik mechanik i technik mechatronik mieli możliwość pracowania w firmach niemieckich i zdobywania doświadczenia na tamtejszym rynku pracy.

Dwudziestu uczniów poza odbywaniem stażu miało okazję poznać kulturę i zwyczaje sąsiada z zachodu. Zwiedzili Duderstadt, Getyngę oraz Muzeum Graniczne przedstawiające w ujęciu historycznym podział Niemiec po II wojnie światowej oraz strefy wpływów ustalone na konferencji w Poczdamie. Uczniowie obejrzeli również musical Personal Jesus na scenie Junges Theater w Getyndze, ze wspaniałą muzyką lat 80 i 90-tych, m. in. Depeche Mode, The Cure, Madonny, Whitney Huston, Eminema, Billy'ego Idola, Chrisa Isaaka.

- Młodzież ZST otrzymała wiele słów uznania i zadowolenia od pracodawców i nauczycieli niemieckich za dużą pracowitość, zaangażowanie oraz kulturę osobistą. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i zachęcamy kolejne grupy do udziału w następnym stażu we wrześniu - komentują nauczyciele z ZST.

nadesłane/ZST

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.