Podpisano umowę na projekt wiaduktu przy ul. Gdańskiej w Kartuzach

czwartek, 9 maja 2019 r., 14:08
fot. nadesłane/UM Kartuzy

Do lutego 2020 roku powstać ma projekt wiaduktu na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Kościerskiej w Kartuzach. W czwartek burmistrz podpisał umowę z wykonawcą koncepcji. Przygotowanie projektu kosztować będzie niespełna 900.000 zł.

Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej zadania pt. "Budowa wiaduktu nad linią kolejową w rejonie skrzyżowania ulic: Gdańskiej (DW nr 211) i Kościerskiej (DW nr 224) w Kartuzach z liniami kolejowymi nr 229 relacji Pruszcz Gdański - Łeba i nr 214 relacji Somonino - Kartuzy" wygrała firma Znak z Gdańska. Do konkursu na stworzenie koncepcji stanęło łącznie pięć firm - najniższa oferta oscylowała na kwotę niespełna 650 tys. zł, jednak wykonawcę wykluczono z postępowania. Najdroższa wyniosła prawie 1,8 mln zł.

Projekt, który powstanie za kwotę nieco ponad 891 tys. zł, 100 proc. tej sumy pochodzi z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, zakłada m.in. budowę mostu, pieszego przejścia podziemnego oraz mini ronda na skrzyżowaniu ulic Jeziornej oraz Gdańskiej - informuje Urząd Miejski w Kartuzach.

Jak podaje kartuski magistrat, koncepcja zakłada rozbudowę dróg wojewódzkich nr 211 i 224, budowę mostu w formie estakady wraz z mini rondem, stworzenie podziemnego przejścia dla osób pieszych, przebudowę zjazdów, poboczy itp. W ramach tego samego projektu zostanie także stworzona koncepcja skrzyżowania ul. Jeziornej z ul. Gdańską, gdzie także powstanie mini rondo. Projekt będzie także zakładał przebudowę sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, teletechnicznej, elektroenergetycznej, gazowej oraz oświetlenia. Wzdłuż ul. Gdańskiej powstaną ścieżki piesze i rowerowe.

Dokumentacja ma powstać do lutego 2020 r.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.