Dni Otwrate Funduszy Europejskich w Kartuzach - odwiedź bibliotekę, rynek i szkoły

piątek, 10 maja 2019 r., 11:33
fot. MD-Z

Rozpoczynający się weekend w gminie Kartuzy upłynie pod znakiem funduszy unijnych. W piątek i w sobotę w kilku miejscach odbywają się Dni Otwrate Funduszy Europejskich. W swoje gościnne progi zapraszają biblioteka, wypożyczalnia sprzętu wodnego na Złotej Górze oraz kartuska "Dwójka" i Szkoła Podstawowa w Kiełpinie. Zwiedzać można też dworzec. W sobotę z kolei, na kartuskim Rynku powstaną olbrzymie malowidła.

Atrakcje, które do południa czekają w bibliotece:

Godziny - 9.00, 11.00, 13.00 i 15.00 - spotkania w Dziale Gromadzenia i Opracowania Zbiorów ( I piętro) i możliwość zobaczenia całego obiektu Dworca
Do godz. 14.00 - stoisko malowania dziecięcych buziek w Pomieszczeniu dla Dzieci i Opiekunów ( Parter)
Do godz. 14.00 - prezentacja o patronie kartuskiej Biblioteki Januszu Żurakowskim w Wypożyczalni dla Dzieci
Do godz. 14.00 - prezentacja działalności Klubu Integracji Społecznej ( Poczekalnia )
Do godz. 13.00 - pokaz baniek mydlanych na placu z boku Dworca ( przy stojakach na rowery). Zapraszamy każdego ze swoim "sprzętem" do tworzenia baniek.
- Teatrzyk kamishibai "Kotka Milusia" dla przedszkolaków oraz tworzenie kolorowego, balonikowego zoo - Wypożyczalnia dla Dzieci.

Wypożyczalnia dla Dorosłych prezentuje też zbiory z zakresu europeistyki, ekonomii, samorządu terytorialnego, prawa Unii Europejskiej w celu promocji i propagowania idei członkostwa Polski w UE (jubileusz 15 Lat)

Uwaga, z okazji Dni Otwartych, biblioteka przygotowała niespodziankę - 10 maja 2019 r. czytelników obowiązuje amnestia. Za książki oddane po terminie zwrotu w tym dniu kara nie będzie egzekwowana!

Odwiedź Rynek w Kartuzach w sobotę

Urząd Miejski w Kartuzach zaprasza wszystkich chętnych w sobotę na kartuski Rynek. O godzinie 14 rozpocznie się wspólne malowanie dwóch obrazów wielkości 2 x 3 m, które następnie zostaną wyeksponowane w przestrzeni obok Dworca Integracyjnego. Tematyka Obrazów to: "Kartuzy dzięki UE w 2050 roku. Wizja miasta" i "Tereny wiejskie Gminy Kartuzy w 2050 roku dzięki UE. Wizja przyszłości".

Wypożyczalnia sprzętu wodnego

Wypożyczalnia sprzętu wodnego w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze k. Kartuz, będzie czynna w weekend 11-12 maja w godz. 10-18.

Na dni otwarte w piątek zapraszają też szkoły podstawowe w Kiełpinie oraz kartuska "Dwójka".

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.