Uczniowie ZSP w Sierakowicach na fali sukcesów!

piątek, 10 maja 2019 r., 16:13
fot. nadesłane

"Uczeń, od którego nigdy nie wymaga się nic takiego, czego nie może zrobić, nigdy nie zrobi wszystkiego, co może." - takie hasło przyświeca nauczycielom ZSP w Sierakowicach, których uczniowie mogą się poszczycić wieloma sukcesami w konkursach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Po raz kolejny w tym roku uczniowie ZSP wzięli udział w konkursie organizowanym przez Wydział Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej. 6 marca w szkole odbył się etap szkolny konkursu. W typ etapie najwyższą ilość punktów uzyskali: Maciej Lis, Katarzyna Cirocka, Patrycja Czaja z klasy IV TE. Reprezentowali oni szkołę w finale X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Finansów i Rachunkowości, który odbył się 20 marca 2019 roku na Wydziale Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej. Spośród reprezentantów kilkunastu szkół, Maciej Lis zajął III miejsce oraz otrzymał nagrodę pieniężna w wysokości 400 zł.

Nie małym sukcesem mogą się poszczycić uczennice z III klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Julia Szultka, Dominika Prena, Urszula Labuda i Martyna Pobłocka. W V Wojewódzkim Konkursie Nakrywania Stołów w Gdyni rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z województwa pomorskiego. Jury, składające się z przedstawicieli pracowników trójmiejskich hoteli, doceniło umiejętności i kreatywność uczennic z Sierakowic. Obydwie drużyny odniosły sukces, zdobywając najwyższe nagrody:
- nagroda główna konkursu GRAND PRIX - Julia Szultka, Dominika Prena;
- I miejsce w konkursie - Urszula Labuda, Martyna Pobłocka.
Oprócz dyplomów uczennice otrzymały nagrody w postaci książek kucharskich, kuponów do księgarni, voucherów na kolacje w trójmiejskich hotelach i wizyty w spa.

Sukcesem zakończył się również konkurs naukowy w zakresie wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego i negatywnych skutkach spożywania alkoholu oraz innych środków psychoaktywnych, w tym środków zastępczych zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kartuzach oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie. Wzięli w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Somonina, Przodkowa i Sierakowic. Szkołę z Sierakowic reprezentowały Paulina Wolska i Weronika Kotłowska, które wykazały się największą wiedzą w etapie szkolnym. Po zaciętej rozgrywce finałowej laureatką konkursu została Paulina Wolska, zdobywając nagrodę główną w postaci kursu na prawo jazdy kat. B.

Dobra passa nie opuściła uczniów sierakowickiej placówki również podczas finału III Pomorskiego Festiwalu Krótkich Filmów o HIV, który odbył się we wtorek, 9 kwietnia w Gdyńskim Centrum Filmowym. Młodzi twórcy: Laura Cyra, Roksana Itrych i Patryk Wiśniewski zaprezentowali przed profesjonalnym jury autorski film pt. "Mały Książę" , który zdobył drugie miejsce.

- Już sam udział w gali i pokaz finałowych filmów w Gdyńskiej Szkole Filmowej był dla naszych uczniów sporym przeżyciem. Jeszcze większym zaskoczeniem okazały się wspaniałe nagrody - nasza drużyna otrzymała piękną statuetkę oraz bony na zakupy w Empiku w wysokości 2000 zł - wyjaśnia szkoła.

Licealistów z Sierakowic nie zabrakło również 25 kwietnia w Gdyni w Centrum Nauki Experyment, na gali wręczenia nagród w konkursie "Razem do zawodu" organizowanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza. Aż cztery projekty realizowane w ZSP znalazły się w gronie finalistów.

W branży "Środowisko" projektem wyróżnionym został "ASF — problem współczesnych rolników" realizowany przez uczniów klasy II TA, a projekt uczniów klasy I TA: "Jak nowy "Program Azotanowy" wpłynie na rolników z powiatu kartuskiego?" zajął II miejsce. W branży "BPO/SSC, usługi finansowe i biznesowe" na podium znalazły się aż dwa projekty. Miejsce III zajął projekt uczniów klasy III TE "Wzrok bez granic". Największym zwycięzcą okazał się jednak zespół realizujący projekt "Calcutors", w skład którego wchodzili uczniowie klasy III TE: Daria Ciszkowska, Aldona Niklas, Nikola Pipiórka, Patrycja Rejmak oraz Przemysław Kamiński. Uczniowie zajęli I miejsce w swojej branży oraz przyznano im specjalną Nagrodę Rektora Sopockiej Szkoły Wyższej za najlepszy projekt. Każdy z uczniów zwycięskiego zespołu otrzymał indeks na wydział ekonomiczny Sopockiej Szkoły Wyższej.

Oprac.SG
Info. Ewa Szlaga- Ortmann

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.