42-latek podejrzany o podpalenie stodoły w Zgorzałem jest w rękach policji

piątek, 10 maja 2019 r., 16:18

Kara pięciu lat pozbawienia wolności grozi 42-letniemu mieszkańcowi powiatu kartuskiego, który podejrzany jest o podpalenie stodoły. Do pożaru doszło 4 maja w Zgorzałem. Starty oszacowano na prawie 100.000 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w sobotę, 4 maja po godz. 21 w Zgorzałem. Na miejsce zadysponowano strażaków z sześciu jednostek oraz policję. Akcja gaszenia trwała około sześciu godzin. Spaleniu uległa stodoła która była wykorzystywana do produkcji palet. Straty wstępnie wyceniono na kwotę 96 tysięcy złotych. Na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków.

Nad sprawą pracowali kartuscy kryminalni oraz policjanci z posterunku policji w Stężycy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie podejrzanego o podpalenie stodoły. W czwartek policjanci zatrzymali 42-latka, mieszkańca powiatu kartuskiego. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, a w piątek rano został przewieziony do prokuratury. Wobec podejrzanego zastosowano dozór policji oraz poręczenie majątkowe. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.