Brodnica Dolna. Pożar domku letniskowego

sobota, 11 maja 2019 r., 20:57
fot. AL

W sobotni wieczór strażacy interweniowali w Brodnicy Dolnej przy ulicy Jeziornej. Doszło tam do pożaru domku letniskowego. Ogień częściowo objął dach obiektu. Dzięki sprawnym i szybkim działaniom strażaków, szybko udało się opanować zagrożenie. Na miejsce skierowano też zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście jednak nikt nie został poszkodowany.

Zgłoszenie o pożarze domku letniskowego dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach otrzymał w sobotę przed godziną 20. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że ogniem objęty jest dach obiektu.

Dzięki sprawnym działaniom strażaków, szybko udało się opanować zagrożenie i uniemożliwić rozprzestrzenianie się ognia. Spaleniu uległo około 10 m kw. poszycia dachowego. Straty wstępnie oszacowano na około 15.000 zł.

Jako przyczynę zaistnienia pożaru podaje się zaprószenie ognia od czynnego przewodu kominowego.

W działaniach uczestniczyli strażacy z OSP Ostrzyce, OSP Brodnica Górna, OSP Goręczyno oraz JRG Kartuzy. Na miejsce skierowano też zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.