Uczniowie z ZSP w Szopie najlepsi na Powiatowym Turnieju o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

niedziela, 12 maja 2019 r., 11:30
fot. nadesłane

W piątek w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji brali udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dwie drużyny z Szopy w obu kategoriach wiekowych wykazały się najlepszą wiedzą i umiejętnościami jazdy na rowerze.

Celem ogólnopolskiego turnieju jest podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze.

Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy wiadomości. Swoje umiejętności jazdy na rowerze pokazali na Miasteczku Ruchu Drogowego oraz pokonując przygotowany tor przeszkód, który składał się z sześciu elementów. Uczestnicy musieli sobie również poradzić z zadaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyniki klasyfikacji drużynowej, grupa I:

• 1 miejsce - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Szopie
• 2 miejsce - Zespół Szkół w Miechucinie
• 3 miejsce - Szkoła Podstawowa w Szymbarku
Najlepszy zawodnik turnieju - Aneta Bobkowska.

Wyniki klasyfikacji drużynowej, grupa II:

• 1 miejsce - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Szopie
• 2 miejsce - Zespół Szkół w Miechucinie
• 3 miejsce - Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku
Najlepszy zawodnik turnieju - Michał Lorbiecki.

Na zakończenie turnieju wizytator Kuratorium Oświaty Halina Knapińska, Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, dyrektor szkoły Piotr Kloczkowski pogratulowali sukcesów zwycięskim drużynom, wręczono puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Zwycięzcy eliminacji powiatowych będą reprezentować powiat kartuski podczas eliminacji wojewódzkich. Fundatorem nagród była gmina Kartuzy, powiat Kartuzy oraz sklep SELA - BIKE.

Oprac. SG
nadesłane/ A. Karczewski

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.