Wizja przyszłości gminy Kartuzy wymalowana pędzlami przez młodzież

niedziela, 12 maja 2019 r., 11:55
fot. nadesłane/UM Kartuzy/autor Piotr Kuchta

"Kartuzy dzięki UE w 2050 roku. Wizja miasta" i "Tereny wiejskie Gminy Kartuzy w 2050 roku dzięki UE. Wizja przyszłości" - to tematy obrazów, które w sobotnie popołudnie tworzyła młodzież z gminnych szkół na kartuskim dworcu. Akcję zorganizowano w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Podczas wielkiego malowania na parterze Dworca powstały dwa ogromne obrazy o wymiarach 2 x 3 m. Uczniowie gminnych szkół wspólnie z mieszkańcami, pracownikami urzędu tworzyli artystyczną wizję miasta i wsi gminy Kartuzy. Na obrazach przedstawiono jak będzie wyglądać ta okolica dzięki funduszom z Unii Europejskiej w 2050 rok. Jak informuje magistrat, obrazy będą wisiały przy Dworcu przez 30 lat. Będą jeszcze wykończone przez dzieci.

W akcji wzięła udział młodzież z ZSO nr 2 w Kartuzach, z SP nr 2 w Kartuzach, SP w Łapalicach, SP w Kiełpinie, SP w Staniszewie, SP w Brodnicy Górnej i z SP w Prokowie.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.