"Tylko nie mów nikomu" Sekielskiego z wątkiem kartuskim

poniedziałek, 13 maja 2019 r., 10:52

"Tylko nie mów nikomu" - to dokument Tomasza Sekielskiego opowiadający o pedofilii w polskim kościele. W filmie pojawił się także wątek z Kartuz oraz dotyczący pochodzącego z Gowidlina ks. Franciszka Cybuli. Choć dokument Sekielskiego można oglądać dopiero od soboty, ma już ponad 7 mln odsłon.

W dokumencie "Tylko nie mów nikomu" pojawia się wątek z Kaszub. Mieszkaniec Kartuz podczas spowiedzi został zaproszony przez jednego z księży na plebanię.

- Był to mój pierwszy kontakt w życiu z seksem, z doznaniem przyjemności cielesnej. Nie wiedziałem, co się w ogóle stało, straciłem poczucie swojej godności, swojego ja - przyznaje pokrzywdzony.

W filmie przedstawiono też postać ks. Franciszka Cybuli - pochodzącego z Gowidlina kapelana Lecha Wałęsy.

"Tylko nie mów nikomu" można obejrzeć na serwisie YouTube. Dokument, którego premiera odbyła się w sobotę, ma już 7 mln wyświetleń.

Autorzy filmu planują już jego kontynuację.

- Ten film został w całości sfinansowany ze zbiórki. W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna - przyznaje Tomasz Sekielski.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.