Puzdrowo. Był pijany, wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję

poniedziałek, 13 maja 2019 r., 12:36
fot. archiwum

W sobotę policjanci zatrzymali 64-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Mężczyzna kierował samochodem marki volvo i doprowadził do kolizji. Miał w organizmie 1,6 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie, przed godz. 17 w Puzdrowie.

- Policjanci zatrzymali 64-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował samochodem marki Volvo. Mężczyzna doprowadził do kolizji z innym pojazdem. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, okazało się jednak, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości wynoszącym 1,66 promila alkoholu - informuje st. asp. Artur Socha, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Warto pamiętać, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.