Zawodnicy UKŻ Lamelki i ŻUKS Stężyca na podium Pucharu Polski w Krynicy Morskiej

poniedziałek, 13 maja 2019 r., 17:41
fot. nadesłane

W miniony weekend na wodach Zalewu Wiślanego w Krynicy Morskiej odbyła się kolejna edycja Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Na starcie stanęło 484 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w siedemnastu konkurencjach. Zawodnicy UKŻ Lamelki, mimo trudnych warunków pogodowych, wywalczyli pierwsze miejsce w kategorii juniorów i drugie w łącznej klasyfikacji. Tuż za nimi na podium stanęła załoga ŻUKS Steżyca.

W tym roku klub UKŻ Lamelka Kartuzy reprezentowało aż sześć dwuosobowych załóg w klasie Cadet. W kategorii dziewcząt startowały dwie załogi: Agnieszka Kąkol z Wiktorią Krauza oraz Weronika Marszalik i Lidia Gurowską. W klasyfikacji chłopców wystartowały cztery załogi: Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski, Marcel Kurjańczyk i Filip Nowak, Oskar Plichta i Szczepan Gurowski oraz najmłodsza Maciej Bicki i Aniela Drywa.

Pierwsze miejsca dla UKŻ Lamelka w kategorii junirów młodszych, zdobyła męska załoga w składzie: Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski. Na siódmej pozycji znaleźli się Marcel Kurjańczyk i Filip Roszkowski, pozostali zawodnicy uplasowali się powyżej dziesiątego miejsca.

W kategorii dziewcząt najlepiej spisały się Agnieszka Kąkol i Wiktoria Krauza, które zajęły piąte miejsce.

Pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej utrzymały Magdalena Leymańczyk i Zuzanna Grusznis z Pisza. Drugą pozycję w łącznej klasyfikacji zajęli Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski z UKŻ Lamelka Kartuzy, za nimi uplasowali się Marcin Jarczewski i Julia Czapiewska z ŻUKS Stężyca. Zawody stanowiły pierwsze eliminację do Mistrzostw Świata. Trenerem zawodników UKŻ Lamelka jest Grzegorz Formela.

Oprac. SG
nadesłane/Hanna Kajeta

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.