Ruszyła przebudowa ul. Pogodnej w Grzybnie. Są utrudnienia w ruchu

wtorek, 14 maja 2019 r., 16:17

W poniedziałek w Grzybnie rozpoczęto realizację jednej z długo oczekiwanych inwestycji - przebudowę ul. Pogodnej. W związku z pracami na tym odcinku występować będą utrudnienia w ruchu.

W poniedziałek, 13 maja rozpoczęły się prace w związku z przebudową ul. Pogodnej w Grzybnie. Najkorzystniejszą ofertę na realizację tego zadania złożyła firma Dromos, która wybuduje drogę za niespełna 1,45 mln złotych.

W ramach zadania wykonana zostanie m.in. budowa sieci kanalizacji deszczowej, przebudowa sieci teletechnicznej oraz budowa nowej nawierzchni ciągu jezdnego i zjazdów do poszczególnych posesji.

W pierwszej kolejności wykonana zostanie budowa sieci kanalizacji deszczowej. By realizacja tego przedsięwzięcia była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców, podzielono je na trzy etapy.

Etap I - 13 - 26 maja

W pierwszym etapie wykonany zostanie odcinek kanalizacji deszczowej od ul. Jastrzębiej do ul. Wiejskiej. We wskazanym okresie zapewniony zostanie dojazd dla mieszkańców w godzinach 17-7.

Etap II - 27 maja - 9 czerwca

W drugim etapie wykonany zostanie odcinek kanalizacji deszczowej od ul. Jastrzębiej do ul. Zielonej. We wskazanym okresie zapewniony zostanie dojazd dla mieszkańców w godzinach 17-7.


Etap III - 10 -23 czerwca

W trzecim etapie wykonany zostanie odcinek kanalizacji deszczowej od ul. Zielonej do ul. Podgórnej. We wskazanym okresie zapewniony zostanie dojazd dla mieszkańców w godzinach 17.00-07.00.

- Przed zakończeniem prac związanych z budową kanalizacji deszczowej, zostaną Państwo poinformowani o dalszym harmonogramie realizacji robót - informuje urząd.

Droga ma powstać do końca sierpnia.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.