Siatkarki z Pępowa mistrzyniami Pomorza

środa, 15 maja 2019 r., 11:07

To był turniej jednej drużyny. Siatkarki z Pępowa nie dały swoim konkurentkom najmniejszych szans. Wygrały mistrzostwa województwa pomorskiego i wywalczyły przepustkę na finał ogólnopolski. O mistrzostwo Polski powalczy też team z Chwaszczyna.

W sobotę w Hali Miejskiej w Lęborku spotkało się 10 najlepszych w województwie drużyn wyłonionych drogą eliminacji w cyklu trzech turniejów. Organizator podzielił zespoły na dwie grupy, w których grano systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów.

- Pępowianki wygrały wszystkie pojedynki 2:0 i z pierwszego miejsca awansowały do finałowej "czwórki". W finałach kolejne dwa mecze i kolejne wysokie zwycięstwa. W meczu decydującym o pierwszej pozycji nasze siatkarki nie dały żadnych szans swoim rywalkom z Chwaszczyna wygrywając 2:0 w setach do 7 i do 9. - relacjonuje Marek Siemborski.

- O dominacji drużyny z Pępowa świadczą bardzo wysokie wygrane we wszystkich pojedynkach. Żadnemu z przeciwników nie tylko, że nie udało się wygrać seta, to nie udało się zdobyć w secie więcej niż 9 pkt. - kontynuuje.

Dwie pierwsze drużyny, a więc młode siatkarki z Pępowa i Chwaszczyna, będą reprezentować województwo pomorskie w Mistrzostwach Polski w Zabrzu, które odbędą się w dniach 22-23 czerwca nr.

Skład zwycięskiej drużyny: Martyna Byczkowska, Martyna Siecińska, Iga Wieczyńska, Aneta Wiczling