Sierakowice. Mieszkańcy walczą o bezpieczny plac zabaw dla dzieci

środa, 15 maja 2019 r., 11:40
Wizualizacja przykładowego placu zabaw, jaki chcieliby mieszkańcy w Sierakowicach Wizualizacja przykładowego placu zabaw, jaki chcieliby mieszkańcy w Sierakowicach fot. nadesłane

W ubiegłym tygodniu do władz gminy Sierakowice trafiła petycja z apelem o budowę nowego placu zabaw w tej miejscowości. Podpisało się pod nią 427 mieszkańców. Choć sierakowicka gmina słynie z największego w kraju przyrostu naturalnego, w samych Sierakowicach miejsc do zabawy i rekreacji dla najmłodszych wciąż brakuje.

Mieszkańcy Sierakowic 10 maja złożyli do Urzędu Gminy petycję z 427 podpisami dotyczącą nowego placu zabaw w Sierakowicach. Jak podkreślają w centrum wsi brakuje nowego, nowoczesnego i bezpiecznego miejsca do zabawy dla dzieci z dala od głównych dróg komunikacyjnych.

- Niniejszym celem,  jako rodziców  i osób, którym leży na sercu dobro najmłodszych,  jest uzyskanie wsparcia lokalnych władz dla inicjatywy zmierzającej do zapewnienia warunków aktywnej i bezpiecznej zabawy dla wszystkich mieszkających w okolicy dzieci, niezależnie od statusu materialnego i społecznego rodziców. Chcielibyśmy zwrócić uwagę na fakt, iż ilość dzieci zamieszkujących Sierakowice jest bardzo duża,  a miejsc do zabawy jest niewiele. Nadmieniamy też, iż w Sierakowicach rodzi się coraz więcej dzieci, a gmina się szczyci jednym z największych przyrostów naturalnych w Polsce! Niestety nie wszyscy  rodzice mają możliwości, by zapewnić swoim pociechom odpowiednie warunki do zabawy i rozwoju, pomyślmy zatem, jak wspólnie możemy im pomóc - piszą w petycji skierowanej do władz mieszkańcy.

We dokumencie mieszkańcy proponują jako lokalizację park przy Ołtarzu Papieskim, jednak zaznaczają, że są otwarci również na warianty z innymi miejscami.

- Byłby to jedyny taki duży, nowoczesny obiekt rekreacyjny, na którym mogłyby się ze sobą spotkać nie tylko dzieci z Sierakowic. Taki idealny plac zabaw powinien być ogrodzony oraz posiadać monitoring, który by przeciwdziałał aktom wandalizmu. Powinien posiadać elementy do zabawy dla dzieci w różnym wieku - piszą mieszkańcy.

- Uważamy że przy istnieniu możliwości częściowego sfinansowania budowy placu zabaw z różnych źródeł (np. z funduszy unijnych, wsparcia lokalnych przedsiębiorców) taki plac zabaw powinien powstać w tym rejonie jak najszybciej. Należy pamiętać, że dzieci szybko rosną i nie możemy czekać na plac zabaw kilka lat - zaznaczyli.

- Wierzymy, że pan przewodniczący przy wsparciu rady gminy oraz pana wójta zgodzą się z nami, iż taka inwestycja w Sierakowicach jest konieczna i uczynią wszystko co w ich mocy, aby ten cel został osiągnięty. Zróbmy coś w naszej miejscowości wielkiego oraz wspólnego, co będzie tętniło życiem, bo dzieci to nic innego, jak radość i życie - zaznaczają na zakończenie.

Autorzy petycji zwracają do mieszkańców, którzy jeszcze nie podpisali się pod dokumentem z prośbą o wyrażenie swojej opinii na temat pomysłu i projektu w komentarzach pod artykułem bądź drogą mailową na adres - gryf86@vp.pl.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.