Sukces kartuskich pływaków na Bałtyckich Nadziejach Olimpijskich w Gdańsku

czwartek, 16 maja 2019 r., 12:17

W sobotę 11 maja pływalnia gdańskiego OSiRu gościła 513 zawodniczek i zawodników z 20 klubów z Polski. Znakomitą formę zaprezentowali zawodnicy Cartusii. Tytuł najlepszej zawodniczki w kategorii młodzików powędrował do Pauliny Burdon, w kategorii dzieci trium święciła Lidia Tomczuk. Pierwsze miejsce na podium zdobyła również sztafeta dziewcząt 4x50m.

W bloku rywalizacji najmłodszych, w kategorii dzieci dziewięcioletnich zwyciężczynią w klasyfikacji generalnej została Lidia Tomczuk, a w bloku młodzików w klasyfikacji generalnej triumf święciła Paulina Burdon, tuż za nią na drugim miejscu podium stanęła Michalina Grzech. Sztafeta dziewcząt 4x50m płynąc stylem dowolnym w składzie: Chmielewska, Grzech, Burdon, Gajewska z dużą przewagą zwyciężyła wyścig klubowych zmagań pływackich. Wszystkie zawodniczki i zawodnicy trenowani przez Arka Zalewskiego, stanęli na wysokości zadań postawionych na zawody zdobywając cenne wyniki i miejsca na podium zawodów.

Wyniki kartuskich pływaków w kategorii młodzików

Lidia Tomczuk
1 miejsce 50m dowolnym, 1 miejsce- 50m grzbietowym (kategoria dzieci)

Paulina Burdon
1 miejsce 50m motylkowym, 2 miejsce- 100m grzbietowym (kategoria młodzików)

Michalina Grzech
1 miejsce 100m grzbietowym, 3 miejsce- 100m zmiennym (kategoria młodzików)

Maja Gajewska
1 miejsce - 50m dowolnym, 3 miejsce- 100m dowolnym (kategoria młodzików)

Amelia Skorowska
2 miejsce - 50m klasycznym, 5 miejsce- 100m zmiennym (kategoria młodzików)

Julia Chmielewska
2 miejsce 50m dowolnym, 6 miejsce- 100m dowolnym (kategoria młodzików)

Konrad Treder
3 miejsce - 100m grzbietowym, 3 miejsce - 50m klasycznym (kategoria dzieci)

Oskar Sikora
3 miejsce - 100m grzbietowym, 4 miejsce - 50m motylkowym (kategoria młodzików)

Maja Grzech
4 miejsce - 100m dowolnym, 5 miejsce - 50m dowolnym (kategoria młodzików)

Aleksander Trybull
4 miejsce - 100m grzbietowym, 9 miejsce - 50m klasycznym (kategoria młodzików)

Zofia Turowska
7 miejsce - 50m klasycznym, 9 miejsce - 100m grzbietowym (kategoria młodzików)

Wiktoria Szymichowska
10 miejsce - 100m dowolnym (kategoria młodzików)

Grupa pływaków trenera Sebastiana Cieślińskiego walczyła o medale w swoich kategoriach wiekowych dzielnie reprezentując klub i Kartuzy. Na uwagę zasługują starty oraz pozycje na podium Wiktorii Wilczewskiej oraz Natalii Formela.