Rower nad morzem

piątek, 17 maja 2019 r., 08:57
fot. nadesłane

Chcesz połączyć zwiedzanie z aktywnym wypoczynkiem? Wsiądź na rower! Dzięki rozbudowanemu systemowi rowerowych tras wygodnie dojedziesz na gdańską Starówkę i nadmorską promenadę, do Nowego Portu i Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Gdańsk jest nie tylko najbardziej rowerowym miastem Polski, ale także całej Europy. Taki tytuł otrzymał w konkursie European Cycling Challenge, w którym europejscy rowerzyści rywalizują pod względem liczby przejechanych kilometrów. Jak pokazały jego wyniki, na 1000 mieszkańców Gdańska liczba przejechanych na rowerach kilometrów wyniosła aż 1800,6!

Ponad 700 km tras rowerowych

Trudno się dziwić, że Gdańsk stał się liderem konkursu. Miasto posiada obecnie ponad 700 km tras rowerowych, doskonale skomunikowanych z transportem miejskim. Dla Gdańszczan rower nie jest jedynie symbolem relaksu i wypoczynku, ale również sposobem na komfortowe przemieszczanie bez korków.

Rowery dla turystów

Poruszanie się po mieście na rowerze ciesz się ogromną popularnością nie tylko wśród lokalnych, ale również wśród przyjezdnych. Coraz więcej osób zamienia zwiedzanie "na nogach" na to z perspektywy rowerowego siodełka. Trudno się dziwić. Dzięki rozwiniętej sieci rowerowych tras turyści dojadą w najpiękniejsze zakątki miasta — na Starówkę i nad Motławę, do Nowego Portu, w okolice industrialnej Stoczni Gdańskiej i do Parku Oliwskiego. Na rowerze mogą także podziwiać malownicze krajobrazy Kaszub (niebieska ścieżka wiodąca przez Trójmiejski Park Krajobrazowy) i nadmorskie promenady (Trasa Nadmorska).

Rowerowe wycieczki z przewodnikiem

Jeśli chcesz połączyć jazdę na rowerze z aktywnym zwiedzaniem, wybierz się na rowerową wycieczkę z przewodnikiem. Udział w takich atrakcjach jest z reguły bezpłatny, a znakomite wrażenia — gwarantowane. Informcji o takich atrakcjach szukaj na trójmiejskich portalach internetowych.

Własny jednoślad czy wypożyczalnia?

Aby korzystać z uroków rowerowej turystyki, nie musisz kupować własnego jednośladu. Jeśli chcesz korzystać z niego wyłącznie w sezonie albo podczas weekendowego pobytu w Trójmieście, skorzystaj z usług wypożyczalni Veloking. W Veloking wypożyczysz rower na kilka godzin lub dni. Wypożyczalnia posiada w swoje ofercie także quady oraz… rowery elektryczne. Jeśli Twoja kondycja fizyczna pozostawia wiele do życzenia, wypożyczenie elektrycznego modelu będzie świetnym wyborem - źródło https://www.veloking.pl/.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.