Pępowo. Festyn Rodzinny z różnorodnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych

sobota, 18 maja 2019 r., 21:50
fot. Longina Templin

W sobotnie popołudnie rozpoczął się coroczny Festyn Rodzinny w Pępowie. W części artystycznej uczniowie miejscowej szkoły zaprezentowali się jako wokaliści, recytatorzy, tancerze i sportowcy. Dużą frajdę miały dzieci z przejażdżek psim zaprzęgiem. Dla milusińskich przygotowano liczne konkursy z nagrodami, a na smakoszy czekały smakowite rarytasy.

Na estradzie wystąpiły zespoły - Perełki z Leźna, Mùlczi z Miszewa i Spiéwné kwôtczi z Banina. Gospodarzy festynu reprezentowała szkoła tańca El Dance i Gabi. Wśród wokalistów były m. in. Weronika Jabłońska, Nadia Bielawa, Natalia Borowiec, Amelia Szczecińska. Chór szkolny prowadzony przez Mateusza Iwanowskiego zaśpiewał znane utwory takie jak: Lato, lato, Dni, których nie znamy, Rzeka marzeń i Stokrotka. Nie zabrakło też piosenek w języku angielskim oraz inscenizacji w języku kaszubskim. Ponadto uczniowie wystąpili z pokazem karate.

Recytatorzy Emma Warecka, Franciszek Ulenberg i Sebastian Majkut zebrali oklaski za prezentację wiersza Jana Brzechwy "Żuraw i czapla", a pierwszoklasistka Marysia Szkudlińska za recytację wiersza "Słoń Trąbalski".

Pieczę nad częścią artystyczną sprawowała Beata Młyńska, a całą imprezę prowadziła Renata Barzowska.

Panie z KGW przygotowały smaczne jedzenie. Zrobiły grochówkę, bigos, gofry i kawę, a rodzice upiekli ciasta.

Wszystkie atrakcje dla dzieci m. in. karuzela i dmuchańce były za darmo. Kto chciał mógł skorzystać z malowania buzi.

Dla nowej pani sołtys sobotnia impreza była spornym wyzwaniem, ponieważ po raz pierwszy była organizatorką festynu z długa tradycją.

- Moja kadencja zaczęła się w lutym, a już od marca zaczęły się przygotowania. Najtrudniejsze było dla mnie przezwyciężenie stresu, poradzenie sobie z całą organizacją . Na szczęście pomagali mi w tym nauczyciele pępowskiej szkoły, panie z KGW, moi panowie z Rady Sołeckiej, sponsorzy, dzieci biorące udział w części artystycznej i wszyscy ci, którzy włączyli się do realizacji imprezy. Za to bardzo serdecznie dziękuję - powiedziała Katarzyna Wierczyńska, sołtys Pępowa.

- To, że udało się zrealizować festyn bardzo mnie motywuje do dalszego działania. Mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się nam przygotować jeszcze więcej atrakcji. Mam satysfakcję z tego, że dałam radę zupełnie nowemu dla mnie wyzwaniu - dodała.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.