Planujesz przerobić rower na elektryczny? Podpowiadamy, dlaczego warto…

poniedziałek, 20 maja 2019 r., 08:56
fot. nadesłane

Samodzielne przerabianie rowerów na elektryczne stało się w ostatnim czasie bardzo popularne. Zainteresowanie jazdą wspomaganą to jednak nie tylko chwilowa moda. Za takim rozwiązaniem leży szereg zalet, które naszym zdaniem sprawią, że konwersja rowerów na elektryczne stanie się standardem w branży rowerowej. Oto kilka wskazówek jak zmienić rower w elektryczny, ile to kosztuje oraz jak na tym zyskamy. Zapraszamy!

Konwersja roweru na elektryczny z wykorzystaniem gotowych zestawów

W ofercie polskiej firmy ZibiBike udało nam się znaleźć optymalne rozwiązanie dla "przeciętnego Kowalskiego". Za około 2 000 zł możemy sprawić sobie kompletny zestaw do garażowej przeróbki roweru na elektryczny (patrz https://zibibike.pl/), na który składa się zaplecione koło wraz z silnikiem o mocy 250W, bateria litowo-jonowa z kontrolerem oraz przewód do połączenia tych dwóch podzespołów. Klienci dostają w pakiecie aplikację na systemy Android i iOS, pozwalające na monitorowanie podstawowych parametrów wspomaganej jazdy po mieście.

Montaż w tym przypadku to zaledwie kilka chwil, wszystko zapisane jest w intuicyjnym manualu, dołączonym do zestawu (typu "krok po kroku"). Należy wymienić przednie koło, zamontować uchwyt wraz z baterią i kontrolerem, a następnie za pomocą zaledwie jednego przewodu połączy wszystkie elementy. Na stronie firmy ZibiBike dostępne jest także narzędzie do samodzielnej konfiguracji zestawów - w zależności od preferencji można wybierać różne rodzaje napędów (przednie, tylne koło), wielkość i rodzaj baterii itp.

Czytaj również:
Jak przerobić rower na elektryczny: https://zibibike.pl/blog/jak-przerobic-rower-na-elektryczny-n15

Zalety konwersji roweru na elektryczny - dlaczego warto?

Już na wstępie rozwiejemy zapał niektórych czytelników, którzy mogą pomyśleć, że silnik elektryczny do roweru zapewnia takie użytkowanie jednośladu, jak jazda skuterem czy motocyklem. Jazda wspomagana ma na celu ułatwić nabieranie prędkości i zapewnić płynną jazdę przy zmniejszonym nakładzie siły. Silnik nie zastępuje w tym przypadku pracy mięśni, a jedynie ją wspomaga, ułatwiając pedałowanie.

Ułatwione korzystanie z roweru otwiera spore szanse dla osób, które z tej formy transportu zrezygnowały ze względu na problemy zdrowotne, ograniczoną kondycję fizyczną, wiek itp. Konwersja roweru na elektryczny jest ekonomicznym rozwiązaniem, które z jednej strony sprawia, że wciąż możemy szybko i sprawnie poruszać się po mieście, z drugiej zaś utrzymuje nas w ruchu, co przekłada się na lepsze samopoczucie i wyniki kondycyjne.

Z opcji przerobienia roweru miejskiego na elektryczny skorzystało ostatnimi czasy także wiele osób w przedziale wiekowym 20 - 45 lat. Jazdę wspomaganą cenią sobie głównie dlatego, że dzięki minimum wysiłku, mogą sprawnie dojechać do pracy lub szkoły. Zachowuje się wówczas świeży wygląd, dobre samopoczucie i duże pokłady energii do wykorzystania w dalszej części dnia. Rowery wspomagane elektrycznie są popularne szczególnie w dużych miastach, gdzie ze względu na korki, zanieczyszczenie powietrza oraz brak czasu na inne aktywności fizyczne, ludzie chętnie przesiadają się na takie jednoślady. Zdecydowanie polecamy właśnie takie rozwiązanie w codziennym transporcie!

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.