Medalowe miejsca zapaśników Cartusii w Krotoszynie i Janowie Lubelskim

wtorek, 21 maja 2019 r., 10:06
fot. nadesłane

Na dwóch frontach walczyli przedstawiciele sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy. W Krotoszynie złoty medal wywalczyła Dominika Konkel. Z kolei z Janowa Lubelskiego kartuscy zapaśnicy przywieźli cztery złote, trzy srebrne i pięć brązowych medali.

Dziewczyny pod wodzą Łukasza Konkel uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym w Krotoszynie. To drugi turniej, którego celem było wyłonienie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy zawodniczek i zawodników, które odbędą się 28-30 czerwca w Tauron Arenie w Krakowie.

W kategorii wagowej do 33 kg po raz drugi zwyciężyła Dominika Konkel i to właśnie ona jako ubiegłoroczna Mistrzyni Polski i zwyciężczyni dwóch turniejów kwalifikacyjnych, wywalczyła sobie prawo do występu w biało-czerwonych barwach, w tegorocznych Mistrzostwach Europy. Dominika jest pierwszą kartuską zawodniczką, która wystartuje w turnieju o tak wysokiej randze. Druga reprezentantka Cartusii - Paulina Rejter, zajęła siódme miejsce w kategorii 50 kg. Powoli, z turnieju na turnieju klasyfikuje się coraz wyżej, stwarzając sobie coraz lepszą pozycje do tegorocznych Mistrzostw Polski młodziczek.

W Janowie Lubelskim w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe walczyli młodzicy, kadeci i juniorzy. Do Kartuz podopieczni Marcina Dobka, wrócili z workiem medali zdobywając cztery złota, trzy srebra i pięć brązów w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych.

Wyniki w kategorii wiekowej młodzik:

1. miejsce - Oliver Dobka waga 35 kg
2. miejsce - Paweł Janzen waga 85 kg
3. miejsce - Eryk Stromski waga 68 kg
3. miejsce - Noe Wolski waga 57 kg
3. miejsce - Michał Słupecki waga 38 kg
3. miejsce - Dominik Karczewski waga 68 kg

W kategorii wiekowej kadet:

1. miejsce - Gor Hovsepyan waga 51 kg
2. miejsce - Natan Wolski waga 65 kg
8. miejsce - Błażej Miotk waga 80 kg
3. miejsce - Dawid Szynszecki waga 71 kg

W kategorii wiekowej junior:

1. miejsce - Jakub Hildebrandt waga 72 kg,
1. miejsce - Aleksander Mielewczyk waga 72 kg
2. miejsce - Narek Mkhitaryan waga 63 kg

- To był bardzo udany weekend dla młodszej grupy wiekowej naszych zapaśników. Powoli, pierwsze półrocze sezonu 2019 dobiega końca. Imprezą zamykającą ten okres będzie Międzynarodowy Puchar Kaszub w zapasach w stylu klasycznym, który odbędzie się w Kiełpinie 1 czerwca -wyjaśnia klub GKS Cartusii Kartuzy.

Oprac. SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.