Kartuzy. Ruszyła budowa wiat przystankowych przy dworcu

wtorek, 21 maja 2019 r., 11:38
fot. archiwum

Niespełna 3,7 mln złotych kosztować będzie budowa wiat przystankowych i placu manewrowego przy kartuskim dworcu. Najprawdopodobniej już od września zarówno pasażerowie podróżujący koleją, jak i ci korzystający z transportu autobusowego, będą obsługiwani w tym samym miejscu.

W ostatnich dniach przy ul. Kolejowej w Kartuzach rozpoczęto budowę nowych wiat przystankowych. Przetarg na realizację tego zadania wygrała firma Wod-Kan.

W ramach zadania przy dworcu powstanie plac manewrowy z czterema zadaszonymi przystankami autobusowymi z wjazdem i wyjazdem do ul. Kolejowej. Pasażerowie będą mieli dostęp do przystanków poprzez ciąg pieszy wzdłuż ul. Kolejowej. Inwestycja zakłada częściową rozbiórkę istniejącego parkingu, przebudowę drogi - układu pasa drogowego ul. Kolejowej, rozbiórkę sieci kanalizacji deszczowej będącej w kolizji z projektowaną inwestycją i budowę nowej oraz przebudowę i budowę sieci oświetleniowej.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku gmina przejęła nieodpłatnie teren od Polskich Kolei Państwowych. W umowie przekazania określono, że ma on zostać przeznaczony na cele związane z inwestycjami infrastrukturalnymi służącymi wykonaniu zadań własnych gminy w dziedzinie transportu publicznego, tj. pod budowę węzła integracyjnego, do obsługi transportu zbiorowego. W sierpniu ubiegłego roku wyburzono budynek dawnej rampy kolejowej. W jego miejscu i na części istniejącego parkingu powstaną nowe wiaty.

Inwestycja ma zostać ukończona w sierpniu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.