Jakub Skierka wicemistrzem Polski z kwalifikacją na Mistrzostwa Świata w Korei

wtorek, 21 maja 2019 r., 11:43
fot. @ElaChodyna

Jakub Skieka wychowanek Arkadiusza Zalewskiego i klubu UKS TROPS zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców, tym samym uzyskując kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Korei.

Kartuski wychowanek klubu UKS TROPS, trenujący dwanaście lat z trenerem Arkiem Zalewskim, obecnie reprezentuje i uczy się w Zielonej Górze. Na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców, zdobył srebrny medal mistrzostw na swoim koronnym dystansie 200 m stylem grzbietowym. Jakub Skierka z wynikiem 1:57,86 uzyskał kwalifikacją na Mistrzostwa Świata w Korei, ustępując jedynie o sekundę mistrzowi świata Radosławowi Kawęckiemu.

- Ci dwaj grzbieciści będą reprezentować nasz kraj w Korei. Bardzo istotnym jest fakt, że Jakub startując na MŚ w Korei będzie miał szansę walczyć o kwalifikacje Igrzysk Olimpijskich. Życzymy powodzenia w przygotowaniach do wymarzonych startów - informuje trener Arkadiusz Zalewski.

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.