Rodzinna zabawa na pikniku integracyjnym w Mirachowie

wtorek, 21 maja 2019 r., 12:11
fot. Bartosz Kitowski

"Na wesoło i po kaszubsku" - pod takim hasłem w leśniczówce w Mirachowie odbył się doroczny festyn organizowany przez Stowarzyszenie Ziemi Mirachowskiej. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. Każdy z uczestników znalazł dla siebie coś interesującego.

Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Mirachowskiej już po raz szesnasty zorganizowało festyn "Na wesoło i po kaszubsku". Imprezie towarzyszyła wspaniała atmosfera i świetna zabawa.

- Cieszymy się, że każda kolejna edycja naszej imprezy spotyka się z tak dużym odzewem ze strony mieszkańców i nie tylko. Nasz festyn jest okazją do tego, by móc czerpać, co najlepsze z kaszubskiej kultury, ale też po prostu bawić się razem i integrować. Zależy nam na tym, by pokazać, że można się wspaniale bawić również bez alkoholu. To wydarzenie organizowane dla całej społeczności i dzieci i dorosłych. Staramy się, by każdy znalazł tu coś dla siebie. - podkreślała Maria Okrój, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Mirachowskiej, organizator wydarzenia.

Kilka słów do bawiących się skierował także burmistrz Mieczysław Gołuński.

- Dziękuję organizatorom imprezy. Bardzo się cieszę, że w naszej gminie podejmowane są tego typu inicjatywy. Pięknie służą integracji lokalnego środowiska. Jest okazja, by się spotkać, porozmawiać i wspólnie bawić - mówił burmistrz.

Organizatorzy zadbali o atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczestników imprezy. Licznym konkursom z nagrodami towarzyszyło mnóstwo śmiechu. Rodzinne drużyny mierzyły się w wyścigu na nartach, panowie wykonywali makijaże paniom, jedzono pączki na czas, ścigano się z łyżeczką w slalomie i rzucano w patelnię.

Podczas festynu kaszubskimi melodiami i nutami do tańca, a także dowcipami bawił publiczność Tadeusz Kurde Mol Muszka. Przed zebranymi zaprezentowali się też uczniowie z mirachowskiej szkoły podstawowej.

Na wszystkich czekał też pyszny, darmowy poczęstunek - kiełbaski, chleb ze smalcem i ogórki.

Podczas festynu przez teren leśniczówki przewinęło się kilkaset osób.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.