5 pomysłów na przekąskę w pracy

wtorek, 21 maja 2019 r., 17:23
fot. nadesłane

Wartościowy posiłek w pracy jest bardzo ważną częścią dnia, ponieważ dostarcza nam energii niezbędnej do wykonywania nasz zawodowych obowiązków. Warto postawić na zdrowe przekąski, dzięki którym zadbamy o zrównoważony bilans energetyczny.

1. Napój proteinowy

W roli wartościowej przekąski świetnie sprawdzi się napój proteinowy. Niezależnie od tego, czy nasza praca jest fizyczna, czy umysłowa, to dodatkowe źródło kalorii będzie doskonałym wyborem. Napoje proteinowe najlepiej kupić w aptece, wybierając swój ulubiony smak. W bogatej ofercie znajdują się nawet propozycje dla cukrzyków.

2. Jogurt z płatkami

Amatorzy jogurtów koniecznie powinni sięgać po nie również w pracy. Z myślą o wartościowym drugim śniadaniu warto wzbogacić swój ulubiony napój mleczny płatkami owsianymi i kawałkami orzechów. Wbrew pozorom, taka przekąska będzie bardzo sycąca i pomaga szybko uzupełnić straty energetyczne.

3. Baton dla sportowców

Znakomitym pomysłem na zdrową przekąskę są także produkty spożywcze dedykowane osobom aktywnym fizycznie. Za przykład posłużą batony dla sportowców będące źródłem wielu witamin i minerałów. Tego typu przekąski są dostępne w dobrze zaopatrzonych sklepach spożywczych. Szeroki wybór dodatków w postaci suszonych owoców, orzechów lub kawałków czekolady, sprawia, że każdy może znaleźć dla siebie odpowiednią propozycję.

4. Banan na drugie śniadanie

Zdrowym wyborem na drugie śniadanie w pracy są owoce i warzywa. Najlepiej zdecydować się na takie jarzyny, które jednocześnie zaspokoją nasz apetyt. W tej roli świetnie sprawdzają się banany będące źródłem potasu i węglowodanów. Warto połączyć banana z garścią orzeszków, aby dodatkowo zadbać o lepszą pracę mózgu.

5. Kanapka w roli przekąski

Na koniec warto wspomnieć o tradycyjnych kanapkach, które wciąż są najczęściej wybieraną przekąską w pracy. Najlepiej postawić na chleb pełnoziarnisty, pamiętając o dodatkach w postaci soczystych warzyw i kiełków. Amatorzy orzechów mogą skusić się na kanapki z masłem orzechowym, które doskonale sprawdza się w roli zastrzyku energii.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.