Sprawdź, kto wystąpi na Dniach Powiatu Kartuskiego

środa, 22 maja 2019 r., 10:15
fot. archiwum

Coroczne święto powiatu kartuskiego w tym roku odbędzie się w nowej lokalizacji - na Rynku, w samym centrum Stolicy Kaszub. Prócz licznych atrakcji nie zabraknie też świetnych koncertów. Na scenie pojawią się m.in. takie gwiazdy jak Maciej Maleńczuk, Lady Pank i Strachy na Lachy. W tym roku w trakcie imprezy wręczone zostaną też Perły Kaszub.

Tegoroczne Dni Powiatu Kartuskiego odbędą się w dniach 13-14 lipca. Impreza w tej edycji zostanie przeniesiona na kartuski Rynek, gdzie odbywała się przed wieloma laty.

Gwiazdami pierwszego dnia imprezy będą Żuki i Maciej Maleńczuk.

Maciej Maleńczuk to wokalista i gitarzysta rockowy. Jest jednym z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych artystów polskiej sceny muzycznej. W latach 1986-2005 był członkiem zespołu Pudelsi, nagrali wspólnie pięć płyt. W karierze solowej Maleńczuk wydał około piętnastu albumów.

Grupa Żuki to zespół, który przede wszystkim wykonuje utwory grupy The Beatles. Gra także przeboje takich wykonawców jak Led Zeppelin, Krzysztof Klenczon, Czerwone Gitary, czy Free. Z racji skoncentrowania się na twórczości The Beatles, zespół przyjął spolszczoną nazwę "Czwórki z Liverpoolu".

W niedzielę na scenie pojawią się z kolei Strachy na Lachy i Lady Pank.

Strachy na Lachy to zespół stworzony przez założycieli grupy Pidżama Porno - Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego oraz Andrzeja "Kozaka" Kozakiewicza w 2001 roku. Po dwóch lata działalności grupa wydała pierwszy krążek pod nazwą Grabaż i Strachy Na Lachy. Pojawiła się na niej muzyka z pogranicza ska, reggae, folku i rocka. Zespół wydał łącznie osiem albumów. Niemal wszystkie zdobyły statusy "Złotej Płyty". Do najbardziej znanych utworów Strachów należą m.in. "Piła Tango", "Dzień dobry, Kocham Cię", "BTW - mamy tylko siebie" czy "Twoje oczy lubią mnie" .

Lady Pank to jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Zespół wydał ponad 20 płyt. Ma na swoim koncie dziesiątki przebojów takich jak "Zawsze tam, gdzie ty", "Mniej niż zero", "Mała Lady Punk", "Kryzysowa narzeczona", "Fabryka Małp" czy "Marchewkowe pole".

Podczas tegorocznej edycji Dni Powiatu Kartuskiego wręczone zostaną Perły Kaszub.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.