Nikodem Bigus i Kacper Śleszyński z Pucharem Świata w Kickboxingu

środa, 22 maja 2019 r., 10:41
fot. nadesłane

W ubiegły weekend podopieczni Patryka Zaborowskiego uczestniczyli w Pucharze Świata XXV Hungarian World Cup w Kickboxingu. Złote medale dla Rebelii zdobyli Nikodem Bigusa z Kartuz i Kacper Śleszyński ze Szklanej.

Tegoroczny Węgierski Puchar Świata wchodzący do World Kickboxing Series obfitował w ogrom zgłoszeń. Na kartach zgłoszeniowych XXV Hungarian World Cup zweryfikowanych zostało 3131 zgłoszeń w łącznej liczbie bagatela 1661 zawodników z 39 państw reprezentujących 284 Światowe kluby.

Zawodnicy szkoleniowca Rebelii Patryka Zaborowskiego przywieźli dziewięć medali w tym dwa złote, jeden srebrny i sześć brązowych. Kartuzianie stoczyli dwadzieścia dwie emocjonujące walki z reprezentantami takich państw jak: Ukraina, Bułgaria, Węgry, Rosja, Ukraina, Izrael, Wielka Brytania, Chorwacja, Słowacja, Czechy, Łotwa, Serbia, Austria czy Gwatemala. Drużyna z Kaszubskiego Centrum Sportów Walki dołożyła dziewięć pozycji medalowych co dało Polskiej Reprezentacji Mocne czwarte miejsce.

Drużyna Rebelii utrzymała świetny rezultat z przed roku. Imponująco spisała się stara gwardia z Nikodemem Bigus i Nikolą Zaborowską pokazując solidne przygotowanie techniczno- motoryczne. Czarnym koniem Mistrzostw o Puchar Globu okazał się młodziutki Kacper Śleszyński na co dzień trenujący w Rebelii Sierakowice. Zawodnik z Szklanej pokazał kaszubskie serce do walki wygrywając z często bardziej utytułowanymi i doświadczonymi zawodnikami. Jedyny srebrny medal zdobył Paweł Laskowski z Kartuz, który obok Nikoli wystąpił w ringowych formułach. Równie dobrze spisali się Damian Czaja z Kobysewa, Paweł Grzenia z Borcza którzy zdobyli brązowe medale.

- Tak dobry wynik zawodników Rebelii oraz Drużyny Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu jest efektem ciężkiej pracy. Podopieczni Kaszubskiego Centrum Walki przy ulicy Węglowej trenują pięć razy w tygodniu, mają do dyspozycji w pełni wyposażony obiekt. Sztab trenerski posiada uprawnienia instruktorskie z zakresu samoobrony, dietetyki, kickboxingu, BJJ, Fitnes, treningu siłowego oraz wielu innych. Od niedawna współpracujemy również z psychologiem, coachem, którego zadaniem jest budowanie silnej psychologicznej pozycji naszych podopiecznych. Równie silną rolę naszej placówki pełnią nasi darczyńcy: Robert Roda, rodzina Słabek, Adam Miłosz oraz firma Charakterni, którzy dbają aby plan przygotowania mógł być realizowany od strony finansowej. W naszym centrum każdy znajdzie coś dla siebie a już od czerwca honorujemy karty Multisport - skomentował szkoleniowiec Rebelii oraz kadry narodowej Patryk Zaborowski.

Wyniki zawodników Rebelii:

- Kacper Śleszyński złoty medal kick-light 57 kg kadet
- Nikodem Bigus złoty medal kick-light 75 kg senior
- Paweł Laskowski srebrny medal low-kick 75 kg junior
- Nikola Zborowska brązowy medal light-contact 50 kg kadet
- Paweł Grzenia brązowy medal kick-light +57 kg kadet
- Damian Czaja brązowy medal kick-light 32 kg kadet
- Nikola Zborowska brązowy medal kick-light 50 kg kadet
- Nikola Zborowska brązowy medal low-kick 48 kg junior
- Kacper Śleszyński brązowy medal light-contact 57 kadet

Oprac. SG
Info. Rebelia Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.