2 czerwca triathlon i duatlon na Złotej Górze - zapisy wciąż trwają

środa, 22 maja 2019 r., 12:03

Już 2 czerwca na Złotej Górze odbędzie się kolejna edycja triathlonu i duathlonu. Na wydarzenie zaprasza Fundacja "Silni Ciałem i Niezłomni Duchem". Miłośnicy aktywności fizycznej mogą zapisywać się na zawody do 30 maja.

Triathlon i Duatlon MTB na Złotej Górze koło Kartuz odbędzie się już 2 czerwca. Rywalizację w triathlonie zaplanowano na dystansie sprinterskim. Zawodnicy pokonać będą musieli 750 m pływając, 20 km na rowerze i 5 km biegiem. Tego dnia odbędzie się również duathlon, dla tych, którzy kochają rower i bieganie, ale pływanie niekoniecznie. W duathlonie rywalizacja będzie się odbywała najpierw w biegu na 5 km, potem w jeździe na rowerze na 20 km i znów w biegu na 2,5 km. Imprezie będą też towarzyszyć zawody duathlonie dla dzieci.

Warto też przypomnieć, że na 28 lipca zaplanowano zawody w Chmielnie. W tym roku uczestnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse - 1/4 IM i 1/8 IM. Przy 1/8 IM uczestnicy triathlonu pokonać będą musieli 475 metrów pływając, 22,5 km na dystansie rowerowym oraz 5,275 km biegiem. Na dłuższym dystansie - 1/4 z kolei na zawodników czekać będzie 950 metrów pływania, 45 km jazdy rowerem i 10 km biegu. W zawodach mogą też startować sztafety.

Na triathlony można zapisać się drogą elektroniczną. Można zrobić to tutaj.

Zapisy na triathlon i duathlon na Złotej Górze trwają do 30 maja.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.