IX Biegi Papieskie w Mściszewicach

środa, 22 maja 2019 r., 13:04
fot. nadesłane

Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice wspólnie z Zespołem Szkół w Mściszewicach im. Jana Pawła II zorganizowali Biegi Papieskie. Celem biegów jest uczczenie kolejnej rocznicy urodzin i kanonizacji patrona Jana Pawła II oraz popularyzacja biegania wśród dzieci, młodzieży i starszych oraz większe zaangażowanie w uprawianie zajęć sportowych.

W biegach wzięło udział ponad 300 uczniów z 13 szkół powiatu kartuskiego, kościerskiego i gminy Parchowo. Ten uroczysty dzień rozpoczęto mszą św. pod przewodnictwem proboszcza ks. Marka Labuddy. Przemiłą rozgrzewkę bezinteresownie poprowadził Leszek Zblewski - wielokrotny mistrz i olimpijczyk w biegach, dzięki któremu wszyscy świetnie się bawili i nie odnieśli żadnych urazów, zaś zawody komentowała Wioletta Reclaw.

Nad bezpieczeństwem czuwali miejscowi druhowie z OSP i funkcjonariusze z Posterunku Policji w Sulęczynie. Nagrody, dyplomy, medale i puchary zostały wręczone przez Aleksandrę Kuczkowską, dyrektor wydziału ds. współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwa Powiatowego w Kartuzach, wójta gminy Sulęczyno Bernarda Gruczę, Przewodniczącego Rady Gminy Kazimierza Glinieckiego oraz radnych: Grażynę Las, Tomasza Kreft, Marcina Gawina, Robert Derę i Grzegorza Kamińskiego.

Ponadto każdy uczestnik biegów otrzymał poczęstunek przygotowany przez Jana Wiczkowskiego oraz
pamiątkowy medal w ramach promocji powiatu kartuskiego i gminy Sulęczyno skąd pochodziło większość środków finansowych pozyskanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice w ramach zadania publicznego pt. "Biegi Papieskie po raz IX".

Renata Węsierska - dyrektor ZS w Mściszewicach i Stefan Karcz - Prezes STW Mściszewice w imieniu organizatorów składają serdeczne podziękowania sponsorom i wszystkim, którzy się przyczynili w jakikolwiek sposób do tego miłego spotkania w słonecznej pogodzie i bardzo sympatycznej atmosferze.

Atmosfera, nagrody, poczęstunek, zdrowa rywalizacja i możliwość spotkania się wokół osoby patrona szkoły, jakim jest Jan Paweł II spowodowały, że uczestnicy wręcz nalegali o następne takie spotkania. Nie tylko raz w roku ale chociażby dwa. W przyszłym roku już zaplanowano biegi po raz X, w związku z tym już na tym spotkaniu zostało złożone zaproszenie.

nadesłane/Stefan Karcz

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.