Przodkowo. Dzień Rodziny ze "Sprintem do Maratonu" i niespodziankami

środa, 22 maja 2019 r., 14:32
fot. Longina Templin

Tegoroczna edycja Dnia Rodziny w Przedszkolu Samorządowym w Przodkowie odbyła się pod znakiem sportu, występów artystycznych i kiermaszu. Bieg "Sprintem do Maratonu" realizowano w ramach V Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków 2019. W części artystycznej wystąpili nie tylko milusińscy, ale także ich mamy. Były dyplomy, prezenty i słodki poczęstunek. Panował wesoły rodzinny klimat.

Na czele biegu stanęły nauczycielki z transparentem, na którym widniał napis: V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków "Sprintem do Maratonu". Start. W sportowym wydarzeniu wzięło udział 188 dzieci oraz ich rodzice. Niektórzy z nich pokonywali trasę ze swoimi najmłodszymi pociechami w wózkach. Zawodnicy musieli pokonać ponad kilometrowy dystans wokół jeziora Książ.

Po "maratonie" wszyscy udali się do siedziby przedszkola, gdzie odbyła się druga część imprezy. Przedszkolaki zaprezentowały swoje talenty recytatorskie i wokalne. Swój występ rozpoczęły od słów: Kłaniamy się wami nisko, na lewo, na prawo, a jak wam się to spodoba bijcie nam brawo. Gorących oklasków ze strony rodziców nie zabrakło, zwłaszcza po piosenkach " Pełna chata", "Rodzinka" i utwór w języku angielskim "Family members song".

Niespodzianką był występ mam, które w siedmioosobowym składzie wystąpiły w przedstawieniu z morałem pt. "Mrówka i konik polny". Ogromne brawa zebrały panie: Ewelina Muńska, Edyta Szulist, Bernadeta Cyrzan, Katarzyna Formela, Kamila Tusk - Krenc, Anna Domaszk i Anna Serkowska.

Po takich emocjach przyszedł czas na wręczenia dyplomów małym maratończykom, a rodziców obdarowano ekologicznymi torbami z kaszubskim haftem.

Przygotowano też nietypowy kiermasz, na którym oferowano przygotowane przez rodziców bajkowe kukiełki oraz ciasta. Uzyskane pieniądze zasilą konto Rady Rodziców przodkowskiego przedszkola.

- Nowością naszej tegorocznej imprezy jest połączenie Dnia Rodziny z biegiem "Sprintem do Maratonu". Cel był taki, aby rodzice nie tylko mogli wspólnie przebywać ze swoimi dziećmi, ale także spędzać ten czas aktywnie. Po raz pierwszy też w części artystycznej wystąpili rodzice. Ten pomysł zaczerpnęłam od mojej córki. Ona jako matka brała udział w przedstawieniu w przedszkolu, w którym ma swoje dzieci. Cieszy mnie to, że rodzice naszych przedszkolaków to zaakceptowali. Wiem, że szykują się już do kolejnego występu na pikniku rodzinnym - powiedziała Maria Baranowska, dyrektorka Przedszkola Samorządowego w Przodkowie.

- Duże podziękowania należą się rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu imprezy. Kiermasze nie są u nas nowością, ale po raz pierwszy rodzice uszyli kukiełki, postacie z bajek, które oferowano na dzisiejszym kiermaszu. Dziękuję też Radzie Rodziców na czele z przewodniczącą Dorotą Czerwińską za wyjątkowo dobrą współpracę - dodała.

Imprezę przygotowały: Małgorzata Bronk (część sportową) i Monika Frankowska (część artystyczną) przy współpracy swoich koleżanek - Gabrieli Bieleckiej, Justyny Jóskowskiej i Renaty Sypion. Swoją pomocą wspierały je także - Kinga Wojowska, Paulina Czaja i Klaudia Hilla.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.