Sulęczyno. Jechał motorowerem mając ponad trzy promile

czwartek, 23 maja 2019 r., 10:55

Policjanci wraz z jednym z mieszkańców zatrzymali w środę mieszkańca powiatu kartuskiego, który jechał motorowerem mając w organizmie około 3,3 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło około godz. 23 w Sulęczynie.

- Policjanci z posterunku w Sulęczynie wraz z jednym z mieszkańców zatrzymali mężczyznę kierującego motorowerem, który był w stanie nietrzeźwości wynoszącym 3,3 promila alkoholu - informuje st. asp. Artur Socha, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Warto pamiętać, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne - kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.