Gmina Sulęczyno z dotacją na odbudowę dróg

czwartek, 23 maja 2019 r., 14:01
fot. internet/uw.gda.pl

W środę w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku wojewoda wręczył promesy 16 przedstawicielom samorządów promesy przydzielonych środków finansowych z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach usuwania skutków nawałnicy z sierpnia 2017 roku. Wśród samorządów, które pozyskały dotacje, znalazła się gmina Sulęczyno, której budżet zasili łącznie kwota blisko 900.000 zł.

Kolejne środki na odbudowę dróg w ramach usuwania skutków po nawałnicy z 2017 roku trafiły do pomorskich samorządów. Dotacje z budżetu w tym roku otrzymają cztery jednostki samorządu terytorialnego - na ogólną kwotę 19 315 800 zł, zaś Funduszu Solidarności - 12 samorządów na łączną kwotę 26.767.667,26 zł .

- Przypomnę, że w 2017 roku na usuwanie skutków klęski rząd przeznaczył 700 tysięcy złotych, w 2018 roku było to 45 milionów złotych. W tym roku z budżetu państwa zostanie przekazanych kolejnych ok. 20 milionów złotych. Jeszcze część środków pozostanie do dyspozycji w 2020 roku . Dodatkowe pieniądze otrzymaliśmy z Funduszu Solidarności UE, łącznie to 12 mln euro. Kwota została podzielona na trzy województwa. Do Pomorskiego z tej puli trafi 27 mln zł, czyli 50 procent wszystkich środków FSUE -podkreślał wojewoda przypominając, że wkrótce samorządy otrzymają także dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Podpiszemy umowy na przekazanie pierwszej transzy opiewającej na ponad 60 mln zł. Kwota ta pozwoli zmodernizować ok. 58,55 km dróg lokalnych w Pomorskiem - dodał wojewoda.

Spośród samorządów z powiatu kartuskiego dotacje celowe otrzymała gmina Sulęczyno. W ramach środków z budżetu państwa sulęczyński samorząd pozyskał kwotę 560.340 zł na realizację trzech zadań, natomiast z Funduszu Sprawiedliwości Unii Europejskiej kwotę 323.947,54 zł na wykonanie ośmiu przedsięwzięć.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.