Żukowo. Oficjalne otwarcie ul. Jabłoniowej

piątek, 24 maja 2019 r., 11:09
fot. Longina Templin

W czwartkowe popołudnie odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej ulicy Jabłoniowej. Prace trwały od października 2018 do kwietnia br. Najbardziej usatysfakcjonowani są mieszkańcy osiedla Złota Reneta, wzdłuż którego przebiega ta droga. Dali temu wyraz przekazując na ręce burmistrza Wojciecha Kankowskiego podziękowania za rozwiązanie problemów komunikacyjnych ich osiedla. Nową inwestycję poświecił ks. Czesław Las, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi głos zabrał burmistrz Wojciech Kankowski. Wyraził zadowolenie z dobrej współpracy z inwestorem osiedla. Firma Makurat Invest sfinansowała dokumentację projektową. Ponadto nieodpłatnie przekazała grunty, które były jego własnością, na poszerzenie pasa drogowego.

- Rozwój tej części Żukowa pokazuje, że ludzie chcą tutaj mieszkać, a jest ich już ponad 600. Dlaczego w Żukowie mamy tylu nowych mieszkańców? Zapewne decyduje o tym bliskość Kolei Metropolitalnej, a także komunikacja miejska, którą gmina Żukowo jako jedyny samorząd w powiecie kartuskim dofinansowuje - powiedział szef żukowskiego magistratu.

W ramach tego zadania powstałą jezdnia z kostki betonowej i chodniki dwustronne z wyjątkiem odcinka wzdłuż bloków. Długość drogi to ponad 330 metrów. Cała ulica jest oświetlona. Wykonano też kanalizację deszczową.

Wartość inwestycji wyniosła ponad 1 mln 200 tys. zł. W ramach tych kosztów usunięto kolizję z sieciami elektroenergetycznymi. Wykonawcą była Spółka Komunalna Żukowo.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.