Sprawdź, co będzie się działo w weekend

piątek, 24 maja 2019 r., 12:27

Festyny, zawody wędkarskie, koncerty, wyścigi dronów i zlot motocyklistów - to tylko niektóre atrakcje czekające w ten weekend w powiecie kartuskim i nie tylko. Warto sprawdzić wszystkie propozycje i wybrać najbardziej interesującą dla siebie.

Piątek

Pomorska Majówka Motocyklistów

Koncert zespołu rockowego Sztywny Pal Azji, potrawy z grilla, konkursy z nagrodami i świetna atmosfera. Tak organizatorzy zachęcają do udziału w dziewiątej odsłonie Pomorskiej Majówki Motocyklistów, której inauguracja już w piątek. Tradycyjnie w sobotnie przedpołudnie motocykliści przejadą paradą na kościerski Rynek. Po krótkim pobycie w Sercu Kaszub powrócą na teren Ośrodka Wypoczynkowego Kormoran - Sycowa Huta, gdzie odbędą się liczne konkursy i koncerty.

Sobota

Kartuzy Drone Race Mistrzostwa Polski F9U 2019

W dniach 25-26 maja w Kartuzach, na boisku treningowym (za stadionem miejskim) odbędą się Mistrzostwa Polski w wyścigach dronów. To już piąte zawody organizowane przez Dronfestiwal team. Wyścig dronów - Drone race, to nowa forma e-sportu łącząca najnowsze technologie, drony i hobby, a to wszystko w emocjonującej oprawie sportowej. Widzowie będą mogli obserwować ścigające się oświetlone drony, pokonujące tor przeszkód. W tym samym czasie na telebimie wyświetlany będzie obraz z kamer z każdego z dronów. Widzowie będą mogli zobaczyć obraz jaki widzi pilot drona! Zapowiada się atrakcja dla każdego interesującego się nowymi technologiami i sportem. Wyścigi odbywać się będą grupami po 4 zawodników i będą podzielone na kilka przelotów. Sobota będzie dniem poświęconym na treningi, natomiast niedziela - na eliminacje i finały(planowane w godz. 12-16) .

Piknik Wędkarski z okazji Dnia Dziecka na Wyspie Łabędziej

Polski Związek Wędkarski Koło nr 57 w Kartuzach zaprasza w sobotę od godz. 9 wszystkich chętnych, dzieci, młodzież szkolną oraz osoby niepełnosprawne na piknik wędkarski. W programie min. zawody wędkarskie, konkursy i występ kapeli kaszubskiej. Każdy uczestnik zawodów musi posiadać własną wędkę.

20-lecie Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie

W sobotę 25 maja w godzinach od 10 - 15 na terenie Parku przy Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie odbędą się obchody jubileuszu - 20 - lecia Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. W programie bezpłatna strefa zdrowia, urody i relaksu, dla dzieci i gastronomiczna. W tej pierwszej będzie można skorzystać z badań: poziomu glukozy i ciśnienia, poziomu witaminy D, kierunku wykrycia WZW typu C, EKG i konsultacji kardiologicznej, krioterapii, spirometrii, czy stoiska neurologicznego.

Dzień otwarty w centrum kultury Spichlerz w Żukowie

W sobotę odbędzie się dzień otwarty w Centrum Kultury "Spichlerz". W godz. 11-14 na całe rodziny czekać będą liczne atrakcje, warsztaty, pokaz iluzjonisty i występy artystyczne. Na godz. 19 zaplanowano spektakl Teatru Ziemi Żukowskiej "Grube Ryby" reżyseria Janusz Stoppa.

"Wdzięczni matkom" - koncert w Kaszubskiej Rawennie

"Wdzięczni matkom" pod takim hasłem już w sobotę o godz. 18 w kościele w Borowie odbędzie się wyjątkowy koncert kameralny dedykowany wszystkim mamom. Muzykę pełną rozmaitości od klasyki po muzykę popularną zaprezentują Anatolij Kogan z Izraela, Konstanty Wileński oraz kwartet wokalny - Cappella Gedanensis.

Niedziela

III Festyn Parafialny "Podaruj Swe Serce"

W niedzielę 26 maja w Kartuzach o godzinie 11.50 przy kolegiacie rozpocznie się pełen atrakcji III Festyn Parafialny pn. "Podaruj Swe Serce". Dochód zostanie przeznaczony na budowę kartuskiego hospicjum. Festyn o godz. 11.50 oficjalnie otworzy ks. Łukasz Dylewski. Na godz. 12.30 zaplanowano mszę św. Po niej w programie m.in. artystyczny występ sióstr Rybakowskich z Chmielna, licytacje, występy dziecięcego Zespołu "Słonuszka", Dominiki Kwiatkowskiej, Kaszubskiego Kabaretu "Kunda", młodzieżowej orkiestry dętej z Łapalic, koncert specjalny dla wszystkich mam. Zakończenie o godz. 17.

Festyn rodzinny w Sulęczynie

W niedzielę o godz. 15.30 na scenie plenerowej GOK-u w Sulęczynie odbędzie się Festyn Rodzinny. W programie występy artystyczne, zabawy, darmowy dmuchany plac zabaw, konkursy, grill oraz wiele innych atrakcji dla całych rodzin. Podczas festynu będzie można także oddać plastikowe korki, które zostaną przekazane Marioli Sylka ze Zdunowic.

Koncert Trzech Tenorów w Sierakowicach

Wójt Gminy Sierakowice z okazji Dnia Matki zaprasza w niedzielę o godz. 16 do zabytkowego drewnianego kościoła na koncert Trzech Tenorów. Wystąpią Tomasz Furman, Sylwester Targosz-Szalonek, Romuald Spychalski oraz Anna Spychalska. W programie koncertu znajdują się najpiękniejsze arie z oper i operetek, uwielbiane przez publiczność porywające pieśni neapolitańskie, songi musicalowe, niezapomniane piosenki z repertuaru światowego oraz popisowe "zbiorówki" tenorowe oparte na doskonale znanych przebojach Jana Kiepury. Wstęp wolny.

Koncert z okazji 20-lecia chóru Kakofonia

Kartuskie Centrum Kultury zaprasza w niedzielę o godz. 19 do Galerii Refektarz na koncert z okazji jubileuszu 20 - lecie chóru Kakofonia. Chór Kakofonia to kameralny chór mieszany, działający przy Kartuskim Centrum Kultury od 1999 roku. Założycielką oraz dyrygentem jest Małgorzata Kuchtyk. Wykonuje różnorodny repertuar, począwszy od muzyki dawnej po współczesną, a także muzykę sakralną, rozrywkową i filmową.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.