Święto Szkoły w Borkowie

piątek, 24 maja 2019 r., 19:31
fot. nadesłane

Urodziny Karola Wojtyły w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie są Świętem Szkoły. Tak stanowi statut. Tegoroczne obchody rozpoczęła uroczysta msza św. sprawowana przez ks. prefekta Marka Krampę w sali gimnastycznej szkoły.

Sięgając do źródeł tych pięknych uroczystości dyrektor szkoły Józef Belgrau witając zebranych przypomniał, że "dnia 18 maja 2006 roku na mocy uchwały Rady Miejskiej w Żukowie, dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej i lokalnej, szkoła w Borkowie otrzymała imię Jana Pawła II. 18 maja 1920 roku w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła, największy z rodu Polaków, przyszły papież, Jan Paweł II. Jako społeczność szkolna jesteśmy bardzo dumni z naszego patrona, a jego życie i dokonania są dla nas inspiracją w codziennej pracy."

Ksiądz Marek w swym kazaniu, w formie katechezy, przybliżył zebranym postać Patrona. W formie dialogowej z uczniami przypomniał najważniejsze chwile z życia polskiego papieża. Na koniec nauczył uczestników mszy św. piosenki o patronie " Przyjacielu nasz bardzo Cię kochamy, Przyjacielu nasz bądź na zawsze z nami, Przyjacielu nasz Janie Pawle Drugi Wielki". Dla osób, które nie uczestniczyły w części religijnej obchodów, odbywały się zajęcia w świetlicy szkolnej.

Po mszy św. i przerwie organizacyjnej społeczność szkolna oraz goście zebrali się ponownie na sali sportowej. Rozpoczął się konkurs "Mam talent". Uczniowie zaprezentowali swoje różnorodne uzdolnienia. Były tańce, pokazy gimnastyczne i sportowe, gra na instrumentach, śpiew indywidualny i zbiorowy.

Obecny na uroczystości przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie, Witold Szmidtke, w imieniu burmistrza i samorządu gratulował wszystkim sukcesów, wyraził podziw dla tak licznej grupy wszechstronnych talentów w borkowskiej szkole, na ręce dyrektora złożył podziękowanie za wszystkie pozytywne działania w szkole i życzył dalszego rozwoju.

Świętu Szkoły towarzyszyła żyrafa z żukowskiego oddziału PKO BP. Instytucja ta należy do grona sponsorów borkowskiej szkoły.

Konkurs prowadziła Zyta Formela, nauczycielka muzyki. W przygotowania uroczystości zaangażowali się też bardzo wszyscy nauczyciele oraz pracowniczy administracji i obsługi szkoły.

nadesłane/SP Borkowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.