Porcelanowy jubileusz Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie

niedziela, 26 maja 2019 r., 11:05
fot. AL

W sobotę w Kościerzynie świętowano jubileusz 20-lecia istnienia tamtejszego Szpitala Specjalistycznego. Była to okazja do przypomnienia historii placówki, uhonorowania jej wieloletnich pracowników oraz wspólnej zabawy na przygotowanym z tej okazji festynie z morzem prozdrowotnych i relaksacyjnych atrakcji.

Wspólne świętowanie rozpoczęto mszą świętą, po której nadszedł czas na przybliżenie historii Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, jak i uhonorowanie pracowników placówki. Do tych najbardziej zasłużonych trafiły dyplomy uznania i odznaczenia. Sześcioro pracowników szpitala zostało odznaczonych krzyżami zasługi, które przyznał prezydent Andrzej Duda. Aktu dekoracji dokonał wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

- Odznaczenia nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej to symbol wdzięczności, uznania i podziękowania. Pragnę pogratulować tym, którzy tworzyli ten szpital. 20 lat to długa historia - podkreślał Dariusz Drelich.

- Oczywiście ważny jest sprzęt, budynek, kontrakty, ale odpowiednie funkcjonowanie podmiotu leczniczego, to przede wszystkim ofiarna służba drugiemu człowiekowi. 1300 osób pracuje w tym szpitalu, żebyśmy mogli czuć się bezpiecznie. Szpital w Kościerzynie ma najlepszą renomę, chcą się w nim leczyć pacjenci z całego Pomorza. Chciałbym serdecznie podziękować za wysoki poziom leczenia, za to że tak doskonale potraficie pomagać. Dziękuję za opiekę, którą otaczacie wszystkich chorych. Za to, że ratujecie zdrowie i życie -dodawał.

Po części oficjalnej nadszedł czas na wspólną zabawę podczas przygotowanego specjalnie na tę okazję festynu. Organizatorzy zadbali o atrakcje zarówno dla najmłodszych uczestników pikniku, jak i tych starszych. Nie zabrakło oczywiście bezpłatnych badań między innymi poziomu glukozy i witaminy D oraz na obecność we krwi przeciwciał anty - HCV, spirometrii, EKG, czy konsultacji kardiologicznej.

Chętni mogli poznać zasady udzielania pierwszej pomocy, zdrowego odżywiania, czy wykonać naturalne kosmetyki. Przygotowano też liczne pokazy, animacje i występy artystyczne.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.