W Kartuzach trwają Mistrzostwa Polski w wyścigach dronów

niedziela, 26 maja 2019 r., 11:38
fot. MD-Z

W sobotę w Kartuzach rozpoczęły się Mistrzostwa Polski F9U 2019 w wyścigach dronów. To nowa, widowiskowa forma e-sportu. O tytuł najlepszego walczy okolo 30 zawodników. Na niedzielne popołudnie zaplanowano finały.

Jak informują organizatorzy drone race, czyli wyścigi dronów, to nowa forma e-sportu łącząca najnowsze technologie, drony i hobby, a to wszystko w emocjonującej oprawie sportowej.

Widzowie mogą obserwować ścigające się oświetlone drony, pokonujące tor przeszkód. W tym samym czasie na telebimie wyświetlany będzie obraz z kamer z każdego z dronów. Widzowie będą mogli zobaczyć obraz jaki widzi pilot drona!

W sobotę zawodnicy trenowali na torze. Niedziela to dzień eliminacji i finałów. Finały rozegrane zostaną w godz. 12-16.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.