GKS Cartusia i Gmina Kartuzy na podium gali Ministerstwa Sportu i Turystyki

poniedziałek, 27 maja 2019 r., 10:42
fot. nadesłane

W środę 22 maja w Centralnym Ośrodku Sportu Torwar w Warszawie, odbyła się gala podsumowująca wyniki współzawodnictwa Systemu Sportu Młodzieżowego za rok 2018. GKS Cartusia Kartuzy uzyskała tytuł najlepszego klubu sportowego w Polsce w klasyfikacji gmin od 20 do 50 tys mieszkańców. Wysoką notę uzyskały również wszystkie kluby w Gminie Kartuzy, które w kategorii gmin od 20 do 50 tys. znalazły się na trzecim miejscu.

Minister Sportu i Turystyki dokonał podsumowania wyników współzawodnictwa Systemu Sportu Młodzieżowego w roku 2018. Podczas uroczystej gali zostały przyznane nagrody dla najlepszych lub najwyżej sklasyfikowanych klubów sportowych i jednostek samorządu terytorialnego, we współzawodnictwie dzieci i młodzieży za rok 2018. Podobnie jak w roku ubiegłym (drugie miejsce) bardzo wysoko została sklasyfikowana Cartusia Kartuzy, która zajęła pierwsze miejsce w Polsce w klasyfikacji gmin od 20 do 50 tys. mieszkańców. Oprócz okazałego pucharu i dyplomu klub otrzyma nagrodę finansową.

- Tak wysoką lokatę zawdzięczamy głównie sekcją: kolarskiej, zapasów i lekkiej atletyki, które uzyskały w ubiegłym roku bardzo dobre rezultaty sportowe - wyjaśnia Janusz Messner Sekretarz Klubu.

Również wszystkie kluby z całej Gmina Kartuzy uzyskały świetne wyniki sportowe, co dało samorządowi z Kartuz trzecie miejsce w Polsce w klasyfikacji gmin od 20 do 50 tys. mieszkańców.

GKS Cartusię Kartuzy na Gali MSiT reprezentował Sekretarz Klubu Janusz Meissner, a Gminę Kartuzy Dariusz Las z Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Nagrody wręczał Jan Widera wiceminister MSiT.

Oprac. SG
Info. Janusz Meissner

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.