Uciekał motocyklem przed policją. Był pod wpływem narkotyków

poniedziałek, 27 maja 2019 r., 11:07

Prowadził motocykl pod wpływem narkotyków, miał przy sobie amfetaminę, a do tego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 31-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciekać przed policją. Funkcjonariusze ujęli go po krótkim pościgu.

Do zdarzenia doszło w piątek tuż przed północą na drodze krajowej nr 20 w Egiertowie. Policjanci z drogówki usiłowali zatrzymać do kontroli motocykl marki Yamaha. Kierujący nim nie zareagował jednak na polecenie funkcjonariuszy, przyśpieszając jednoślad odjechał. Mundurowi ruszyli za nim.

- W pewnym momencie motocyklista chcąc uciekać przez pola zjechał do pobliskiego rowu. Tam policjantom udało się go zatrzymać i udaremnić dalszą ucieczkę. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego nie tylko nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ale również znajdował się pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze znaleźli przy nim również prawie sześć gramów amfetaminy - informuje st. asp. Artur Socha, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i próbę ucieczki, prowadzenie pod wpływem środków odurzających i za posiadanie narkotyków.

MD-Z

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.