Uczniowie z SP w Brodnicy Górnej najlepsi na Międzyszkolnym Turnieju Piłki Wodnej w Kartuzach

poniedziałek, 27 maja 2019 r., 12:03
fot. nadesłane

W sobotę w kartuskiej pływalni odbył się międzyszkolny turniej piłki wodnej pod patronatem Burmistrza Gminy Kartuzy. W turnieju wystartowało osiem szkół z gminy Kartuzy. Zwycięstwo odniosła drużyna Szkoły Podstawowej z Brodnicy Górnej.

W konkursie pod patronatem Burmistrza Gminy Kartuzy udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z Dzierżążna, Brodnicy Górnej, Kiełpina, Grzybna, Kartuz, Prokowa, Kolonii i Staniszewa. Po oficjalnym otwarciu zawodów przez Burmistrza Grzegorza Gołuńskiego uczniowie rozpoczęli rywalizację sportową turnieju rozgrywając 10- minutowe mecze w systemie "każdy z każdym".

W wyniku zaciętej rywalizacji do finałowych rozgrywek o medale i puchary przystąpiły cztery najlepsze drużyny turnieju. W rywalizacji o brązowe medale, lepsi w walce z drużyną z SP Kolonii okazali się uczniowie z Dzierżążna wygrywając 6:0. O złote krążki oraz 1 i 2 miejsce walczyli uczniowie szkół z Brodnicy Górnej i SP 2 Kartuzy. W ostateczności na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Brodnicy Górnej wygrywając z kartuzianami 5:1.

Klasyfikacja końcowa:

1. Szkoła Podstawowa z Brodnicy Górnej
2. Szkoła Podstawowa nr 2 z Kartuz
3. Szkoła Podstawowa z Dzierżążna
4. Szkoła Podstawowa z Kolonii

Oprac. SG
nadesłane/Arek Zalewski

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.