"Podaruj swe serce" - zorganizowali festyn, by wesprzeć budowę hospicjum

poniedziałek, 27 maja 2019 r., 13:45
fot. MD-Z

Występy artystyczne, licytacje, dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci, specjały kaszubskich gospodyń - te i wiele innych atrakcji czekały w niedzielne popołudnie na uczestników trzeciej edycji festynu parafialnego "Podaruj swe serce". Piknik odbył się na placu przy kartuskiej Kolegiacie. Wydarzeniu przyświecał szczególny cel - pomoc kartuskiemu hospicjum.

Parafialny zespół Caritas przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny po raz trzeci zaprosił mieszkańców Kartuz na dobroczynny festyn parafialny. W tym roku organizatorzy postanowili wesprzeć budowę kartuskiego hospicjum.

Na uczestników czekały liczne atrakcje. Na scenie podziwiać można było występy sióstr Rybakowskich z Chmielna, dziecięcego zespołu kaszubskiego "Słonuszka" i Dominiki Kwiatkowskiej. Publiczność bawił też Kaszubski Kabaret "Kuńda". Spotkanie zakończył występ młodzieżowej orkiestry dętej z Łapalic, która dała koncert specjalny dla wszystkich mam.

Prócz występów przygotowano też atrakcje dla najmłodszych - malowanie glinianych figurek i dmuchaną zjeżdżalnie. Nie brakowało też konkursów, licytacji i pysznego poczęstunku od członkiń kół gospodyń wiejskich. Chętni mogli też skorzystać z badania ciśnienia i poziomu glukozy.

Dochód z imprezy zasili konto hospicjum.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.