Wydano ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu

wtorek, 28 maja 2019 r., 11:10
fot. nadesłane

Najbliższe dni na Kaszubach upłyną pod znakiem dość intensywnych opadów deszczu. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia.

Zgodnie z komunikatem prognozuje się wystąpienie opadów deszcz z okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów 10-20 mm, miejscami 30 mm.

- Analizując prognozy pogody na najbliższe dni warto zwrócić uwagę na prognozę opadu, zwłaszcza do nocy z wtorku na środę. W tym czasie od południowego zachodu na północny wschód przemieszczać się będzie strefa opadów i burz obejmująca swoim zasięgiem województwa południowe, centralne i wschodnie. Sumaryczna wysokość opadów, zwłaszcza w trakcie burz, może przekroczyć 50-60 mm/36h❗️ W miejscach wystąpienia takich opadów możliwe będą lokalne wzrosty stanów wód powyżej stanów ostrzegawczych, a w silnie zurbanizowanych i mniejszych zlewniach górskich nawet powyżej stanów alarmowych - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Zgodnie z jego treścią, przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

- Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - czytamy w komunikacie z ostrzeżeniem.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.