Zgłoś kandydatów do Perły Kaszub. W tym roku nagrody na nowych zasadach

czwartek, 30 maja 2019 r., 13:49
fot. archiwum

Starosta kartuski w lipcu uhonoruje Perłami Kaszub wyjątkowe postaci, które przyczyniły się w sposób szczególny do promocji i rozwoju powiatu kartuskiego. Tegoroczna edycja nagród odbędzie się nie tylko w nowym terminie, ale także w nowej formule. Perły zostaną wręczone w kilku kategoriach. Kandydatów do nagród można zgłaszać do 14 czerwca.

Przyznawane od kilkunastu lat Perły Kaszub w tym roku zmieniają swoją formułę. Przez ostatnie lata nagrody wręczane były w okolicach lutego, teraz laureaci zostaną nimi uhonorowani podczas Dni Powiatu Kartuskiego, w połowie lipca. Perły przyznane zostaną w kilku kategoriach: działalność społeczna i charytatywna, przedsiębiorczość, kultura, sport, turystyka i nagroda specjalna. W każdej z niej dziedzin kapituła konkursu uhonoruje jednego laureata.

Perły Kaszub przyznawane są za szczególne osiągnięcia oraz działalność na rzecz rozwoju i promocji Powiatu Kartuskiego. W

Wnioski o przyznanie nagród składać mogą organy administracji samorządowej Powiatu Kartuskiego, instytucje z terenu powiatu kartuskiego, organizacje pozarządowe, osoby fizyczne, przedsiębiorstwa i podmioty nie posiadające osobowości prawnej i obywatele i instytucje innych państw.

Laureatami Pereł mogą zostać: osoby fizyczne, osoby prawne, instytucje, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, podmioty nie posiadające osobowości prawnej i obywatele i instytucje innych państw.

W kategorii "Działalność społeczna i charytatywna" o przyznaniu nagrody mogą decydować takie czynniki jak praca na rzecz ochrony rodziny, ochrony zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców i wspieranie inicjatyw obywatelskich. Kandydaci do nagrody w kategorii "Przedsiębiorczość" nagradzeni będą m.in. za działalność w zakresie przedsiębiorczości i biznesu w szczególności za aktywność gospodarczą, wspieranie inicjatyw lokalnych, przyczynianie się do rozwoju gospodarczego i społecznego powiatu kartuskiego, wysoką jakość wyrobów lub usług, wprowadzanie nowoczesnych technologii produkcji oraz metod zarządzania i marketingu, systematyczne inwestowanie w rozwój firmy i kapitału ludzkiego, stwarzanie dobrych warunków pracy, dbałość o ochronę środowiska, współdziałanie z samorządem terytorialnym. W kategorii "Kultura" uhonorowane zostaną działania na rzecz kultury, propagowania tradycji i dziedzictwa regionu, wysoki poziom artystycznych dokonań. W dziedzinie sportu wyróżnienia zostaną przyznane za upowszechnianie kultury fizycznej, profesjonalną realizację wydarzeń sportowych oraz osiągnięcia sportowe. W kategorii "Turystyka" nagrodę będzie można uzyskać za profesjonalną i wysoką jakość przedsięwzięć na rzecz rozwoju turystyki lub promocji, szczególnie w zakresie oferty wypoczynkowej, gastronomicznej i prozdrowotnej.

Kapituła przy ocenie będzie brać pod uwagę: wpływ działalności na promocję i rozwój powiatu kartuskiego, innowacyjność działań i ukierunkowanie działania na osiągnięcie celów społecznych.

Wnioski o przyznanie nagrody można składać do 14 czerwca. Należy je dostarczyć do Wydziału Kultury, Promocji i Strategii, Starostwa Powiatowego w Kartuzach - przy ul. Gdańskiej 26 w Kartuzach w formie papierowej lub wysłać drogą elektroniczną na adres: [email protected]

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.