Pożar domku letniskowego w Kamienicy Królewskiej

czwartek, 30 maja 2019 r., 14:17
fot. nadesłane/BM

Cztery zastępy straży pożarnej walczyły z pożarem, do którego doszło w jednym z domków letniskowych w Kamienicy Królewskiej. Straty oszacowano na około 50 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w środowy wieczór około godz. 20.30 w Kamienicy Królewskiej.

- W momencie przyjazdu straży pożarnej na miejsce płomienie obejmowały część dachu. Właściciel znajdował się poza obiektem. Spaleniu uległa część poddasza oraz obudowa kominka. Starty oszacowano wstępnie na około 50 tys. zł - informuje Marek Szwaba, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

Przyczyną pożaru mogła być nieszczelność przewodu kominowego. W akcji uczestniczyli strażacy z JRG Kartuzy, OSP Kamienica Królewska i OSP Sierakowice.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.