Trzy złote medale Magdaleny Malotka Trzebiatowskiej

piątek, 31 maja 2019 r., 12:10
fot. nadesłane

W ubiegły weekend w Zielonej Górze odbyły się zawody o Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportu. Zawodniczka KS "Dziesiatki" Magdalena Malotka-Trzebiatowskiej, trzykrotnie stawała na najwyższym stopniu podium.

Od czwartku 23 - 26 maja trwały zawody o Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego i zarazem pierwsze eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zielonej Górze, na które pojechały dwie juniorki młodsze z Kartuz: Magdalena Malotka-Trzebiatowska oraz Dominika Hirsz.

W pierwszym dniu zmagań, w kategorii trzy postawy karabin sportowy 50 metrów 3×30, Magda z wynikiem 851 pkt. zdobyła złoty medal. Kolejnego dnia w rozgrywkach pneumatycznych 50 strzałów na 10 metrów, gdzie obie zawodniczki brały udział, Dominika na 56 zawodniczek uplasowała się na 28 pozycji z wynikiem 491.4. Bezkonkurencyjna Magdalena Malotka - Trzebiatowska ponownie nie dała szans rywalom, zdobywając drugi złoty medal z wynikiem 514,1 pkt.

Ostatniego dnia w konkurencji karabin sportowy 50 metrów w pozycji leżącej 60 strzałów, Magda pokazała swoje możliwości i formę zdobywając trzecie złoto z wynikiem 615.4 pkt. Potwierdzając swoją formę, decyzją trenerów kadry narodowej i PZSS Magda w lipcu pojedzie na Puchar Świata juniorów w SUHL w Niemczech startując jedną kategorię wyżej.

- Wyjazd odbył się dzięki dotacji Gminy Kartuzy, kadry wojewódzkiej i PZSS za co dziękujemy, a Dziewczynom gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych startów i powodzenia na kolejnych zawodach - skomentował trener Jerzy Malotka Trzebiatowski.

nadesłane/ KS "Dziesiątka"

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.