Gmina Żukowo. Umowa na asfaltowanie dróg podpisana

sobota, 1 czerwca 2019 r., 16:25
fot. nadesłane

Dziesięć gminnych dróg do końca października tego roku przejdzie niemałą metamorfozę. To efekt podpisanej właśnie umowy między Burmistrzem Gminy Żukowo Wojciechem Kankowskim, a przedstawicielem wykonawcy zadania, spółki Eurovia Polska S.A.

Nawierzchnia bitumiczna zostanie wykonana na następujących odcinkach: ul. Dworska (ok. 300m) w Skrzeszewie Żukowskim, ul. Wierzbowa (ok. 120m) w Glinczu, ul. Mickiewicza (ok. 300m) w Chwaszczynie, ul. Borowiecka (ok. 100m) w Baninie, ul. Leśna (ok. 90m) w Niestępowie, ul. Słoneczna (ok. 600m) oraz ul. Dworcowa (ok. 40m) w Przyjaźni, ul. Jeziorna (ok. 50m) w Borkowie, ul. Sosnowa (ok. 100m) w Łapinie Kartuskim, ul. Gralathów (ok. 110m) w Sulminie.

Zamówienie jest realizowane w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Koszt inwestycji to ponad 1,8 mln zł.

- Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że odcinków wymagających modernizacji jest znacznie więcej, ale nasz budżet nie jest nieograniczony - mówi Burmistrz Gminy Żukowo - Pod koniec ubiegłego roku zrealizowaliśmy szereg podobnych zadań na terenach sołeckich. Systematycznie modernizujemy nasze drogi.

Pieniądze na ten cel pochodzą w większości z budżetu gminy Żukowo. Dodatkowo 80 tys. zł pochodzić będzie od Nadleśnictwa Kolbudy.

nadesłane/UG Żukowo

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.