Ostrzyce. Wędkarska rywalizacja z okazji Dnia Dziecka

sobota, 1 czerwca 2019 r., 18:49
fot. AL

Rywalizacja w łowieniu ryb, ale przede wszystkim dobra zabawa, rodzinne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, jak i edukacja w zakresie bezpieczeństwa nad wodą - to wszystko towarzyszyło sobotnim zawodom wędkarskim z okazji Dnia Dziecka w Ostrzycach. Nie lada atrakcję młodym wędkarzom sprawili też miejscowi strażacy.

Koło PZW nr 118 Somonino już po raz kolejny wraz Klubem Wędkarstwa Sportowego "Kaszub" z Somonina zaprosiło najmłodszych do rywalizacji w łowieniu ryb w jeziorze Ostrzyckim. W szranki o miano najlepszego wędkarza stanęło blisko 30 zawodników w wieku od trzech do 15 lat. Najmłodszym zawodnikiem był 3-letni Antoni Konkel z Lęborka.

I choć zwyciężył ten, kto wykazał największą wagę złowionych ryb, przede wszystkim liczyła się dobra zabawa i miło spędzony czas.

O bezpieczeństwie nad wodą i nie tylko młodzi wędkarze mieli okazję także posłuchać od strażaków z OSP Ostrzyce, którzy sprawili uczestnikom nie lada niespodziankę. Zaprezentowali sprzęt, jakim dysponują, a chętni mogli udać się z nimi na przejażdżkę motorówką po jeziorze Ostrzyckim.

Na zawodników czekały też nagrody i upominki. Zwycięzcom puchary wręczali zawodnicy WKS Kaszub oraz wójt gminy Somonino Marian Kowalewski.

Wyniki zawodów:

1. miejsce - Wiktor Arendt z wynikiem 1.770 pkt
2. miejsce - Błażej Arendt z wynikiem 1.639 pkt
3. miejsce - Jakub Byra z wynikiem 1.500 pkt
4. miejsce - Bartosz Pipiórka z wynikiem 1.375 pkt
5. miejsce - Oliwier Arendt z wynikiem 1.145 pkt
6. miejsce - Alan Stolc z wynikiem 1.100 pkt

Największą rybę, leszcza o wadze 375 g złowił Bartosz Pipiórka.

Zawody mogły odbyć się dzięki licznym sponsorom.
AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.