Banino. I Ogólnopolski Kaszubski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

sobota, 1 czerwca 2019 r., 19:19
fot. nadesłane

Do turnieju zgłosiło się dziewięć drużyn w tym jedna z województwa Kujawsko - Pomorskiego. W rywalizacji wzięło udział 135 zawodniczek. Mimo młodego wieku zawodniczki prezentowały już niezłe wyszkolenie i umiejętności. Rozegrano 27 pojedynków, rzucono 296 bramek. Łączny czas czystej gry to 6 godzin 55 minut. Cały turniej trwał 9 godzin. To był prawdziwy maraton, ale warto było dla podsumowania rocznego wyszkolenia.

Oficjalne otwarcie I Ogólnopolskiego Kaszubskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 2008 i młodsze o puchar burmistrza gminy Żukowo odbyło się o godz. 10, którego dokonał burmistrz gminy Żukowo Wojciech Kankowski. Po rozegraniu fazy eliminacyjnej powstały grupy półfinałowe, z których ostatecznie utworzono trzy grupy finałowe. Pierwsza walczyła o miejsca 1-3, druga o miejsca 4-6 i trzecia o miejsca 7-9.

Ostateczna kolejność turnieju przedstawia się następująco:

1. UKS Banino
2. Vambresia Wąbrzeźno
3. SSPR Szczypiorniak Ustka
4. UKS Siódemka Gdańsk Osowa
5. UKS Gardeja
6. UKS Gdynia Cisowa
7. SP MOS Kwidzyn
8. UKS PTF Gdańsk
9. UKS Zawisza Przywidz

Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i puchary a pierwsze trzy medale i nagrody rzeczowe.

Wyróżnienia indywidualne to zawsze trudna decyzja dla trenera. Wszystkim się należą, ale trzeba wybrać tą jedną, ostatecznie zostały nimi: Weronika Dudek UKS Gdynia Cisowa, Amelia Górska UKS Gardeja, Zuzanna Bogórska SP MOS Kwidzyn, Agata Michalak SSPR Szczypiorniak Ustka, Agata Kulesza UKS PTF Gdańsk, Paulina Michałowska SSPR Szczypiorniak Ustka, Jagoda Lupertowicz Vambresia Wąbrzeźno, Wiktoria Lellek UKS Zawisza Przywidz, Kornelia Gosz UKS Banino.

Najlepszą strzelczynią została Oliwia Szatańska SSPR Szczypiorniak Ustka

Najlepszą bramkarką została Ewa Tokmina UKS Banino

Wszystkie otrzymały puchary i naszego gminnego Oskara - maskotkę "Zgrywuska". Okazało się, że to o niego dziewczęta najbardziej zabiegały.

To był udany turniej i nie chodzi tu o wynik sportowy, który ostatecznie też był bardzo dobry. Dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do jego wzorowego przeprowadzenia i wszystkim, którzy byli z nami.

nadesłane/SP Banino

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.