Kartuscy strażacy ponownie Mistrzami Pomorza w Sporcie Pożarniczym

niedziela, 2 czerwca 2019 r., 16:56
fot. AL

Za nami XIII Mistrzostwa Pomorza w Sporcie Pożarniczym. O główne trofeum walczyło w sumie 19 drużyn z całego województwa, w tym także kartuscy i kościerscy strażacy, którzy tradycyjnie już wykazali się sprawnością i umiejętnością pracy zespołowej. Mistrzostwo Województwa Pomorskiego wywalczyli kartuscy funkcjonariusze, tym samym broniąc ubiegłoroczny tytuł.

Przez dwa dni funkcjonariusze straży pożarnej z całego Pomorza wykazywali się sprawnością, szybkością i umiejętnością pracy zespołowej. Na stadionach w Rumi i Redzie w środę, a także w niedzielę Stężycy odbyły się bowiem XIII Mistrzostwa Pomorza w Sporcie Pożarniczym. W szranki o tytuł tej najlepszej drużyny, jak i o główne trofeum - Puchar Pomorskiego Komendanta PSP, stanęło 19 teamów.

Podczas strażackiej rywalizacji funkcjonariusze musieli wykazać się sprawnością i szybkością we wspinaniu się przy użyciu drabiny hakowej, w sztafecie pożarniczej 4x100 z przeszkodami, w pożarniczym torze przeszkód i ćwiczeniu bojowym. Zmierzyli się zarówno drużynowo, jak i walczyli o wyniki indywidualnie.

Szczególne powody do radości mają strażacy Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach, którzy obronili ubiegłoroczny tytuł i w klasyfikacji generalnej sięgneli po puchar zwycięzców oraz zdobyli grad medali i pucharów drużynowo, jak i indywidualnie w poszczególnych konkurencjach.

Wyniki XIII Mistrzostw Pomorza w Sporcie Pożarniczym:

Pożarniczy tor przeszkód indywidualnie:
1. miejsce - Sebastian Staroszczyk - KP PSP Wejherowo
2. miejsce - Mirosław Cyrson - KW PSP Gdańsk
3. miejsce - Radosław Stenka - KP PSP Kartuzy

Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej indywidualnie:
1. miejsce - Mirosław Cyrson - KW PSP Gdańsk
2. miejsce - Damian Wenta - KP PSP Kartuzy
3. miejsce - Damian Wenta - KP PSP Wejherowo

Dwubój pożarniczy:
1. miejsce - Mirosław Cyrson - KW PSP Gdańsk
2. miejsce - Damian Wenta - KP PSP Kartuzy
3. miejsce - Damian Wenta - KP PSP Wejherowo

Sztafeta pożarnicza 4x100 z przeszkodami:
1. miejsce - KP PSP Wejherowo
2. miejsce - KP PSP Kartuzy
3. miejsce - KM PSP Gdynia
18. miejsce - KP PSP Kościerzyna

Pożarnicze ćwiczenie bojowe:
1. miejsce - KP PSP Kartuzy
2. miejsce - KP PSP Słupsk
3. miejsce - KP PSP Wejherowo
11. miejsce - KP PSP Kościerzyna

Klasyfikacja generalna:
1. miejsce - KP PSP Kartuzy
2. miejsce - KP PSP Wejherowo
3. miejsce - KP PSP Słupsk
16. miejsce - KP PSP Kościerzyna

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.