Przodkowo. Piknik Rodzinny z mnóstwem atrakcji i akcją charytatywną

niedziela, 2 czerwca 2019 r., 22:36
fot. Longina Templin

Kolejny przodkowski Piknik Rodzinny był tak pomyślany, aby każdy uczestnik znalazł coś ciekawego dla siebie. Wyjątkowo zadbano o najmłodszych, którzy mogli wziąć udział w biegu, w przejażdżkach psim zaprzęgiem, skorzystać z darmowego wesołego miasteczka i zobaczyć występy artystyczne swoich rówieśników. Podczas niedzielnej imprezy przeprowadzono też po raz drugi akcję charytatywną na rzecz Mirka Lejkowskiego.

Na estradzie wystąpiły przodkowskie przedszkolaki i ich rodzice. Przodkowską podstawówkę reprezentowały dwa zespoły. Pierwszoklasiści Małe Kaszuby pod pieczą Barbary Galińskiej zaprezentowały tance "Polonez" i "Kowal" . To był ich premierowy występ. Starsza grupa - Mali Przodkowianie działa pod egidą Jerzego Soliwody.

Ponadto wystąpili uczniowie ze szkoły w Czeczewie oraz zespół teatralny składający się z rodziców i nauczycieli z Wilanowa, którzy w prezencie dla dzieci z okazji ich święta zaprezentowali baśń braci Grimm pt. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków.

Wyniki XIV Gminnego Konkursu Plastycznego Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem ogłosiła Maria Baranowska, dyrektorka Przedszkola Samorządowego w Przodkowie. Laureatami zostali w klasach I - III następujący uczniowie: I miejsce Tatiana Puchek, II miejsce - Małgorzata Klinkosz - Wojtakowska i Sandra Jankowska, III miejsce - Weronika Golnau i Marta Hirsz. W klasach IV - VI pierwsze miejsce zajął Paweł Wenta, II miejsce - Agnieszka Plichta i Karol Puzdrowski, III miejsce - Ilona Mionskowska i Paweł Mielewczyk.

Podczas niedzielnej imprezy odbył się V Bieg Rodzinny - Przodkowska Mila, w której wzięło udział ponad 40 biegaczy. O puchary i medale walczono w pięciu kategoriach. Pierwsze miejsce wśród dzieci zajęli: Nikola Marchel i Krzysztof Zaborowski z Przodkowa. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Mazur z Żukowa, a wśród mężczyzn Krzysztof Stube z Luzina. Rodzina, która najszybciej dobiegła do mety to Michał, Maciej i Dominika Fetta z Gdyni.

Przez cały czas trwania pikniku wolontariusze zbierali do puszek datki dla Mirka Lejkowskiego, 20-letniego mieszkańca Przodkowa, który po wypadku jest niepełnosprawny ruchowo. Odbyła się również licytacja fantów.

Pod patronatem wójta gminy Przodkowo walczono o Puchar Polski w Baśce.

Od popołudnia do późnego wieczora na estradzie rozbrzmiewała muzyka. Odbył się koncerty zespołu Massuana i Bernarda Dmowskiego z przebojami Czerwonych Gitar. Gwiazdami wieczoru byli m. in. D-Bomb, After Party i DJ Space Kid.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.