Międzynarodowy Puchar Kaszub w rękach zapaśników GKS Cartusii

poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 09:01
fot. nadesłane

W sobotę w sali sportowo widowiskowej w Kiełpinie odbył się XVI Międzynarodowy Puchar Kaszub w zapasach w stylu klasycznym. Udział w zawodach wzięli m.in. młodzicy z Armenii, Danii i Obwodu Kaliningradzkiego. Niekwestionowanym zwycięzcą turnieju została ekipa Cartusii.

Międzynarodowy Puchar Kaszub w zapasach w stylu klasycznym to jednocześnie zawody memoriałowe poświęcone osobom związanym z zapasami na Kaszubach. Na liście memoriałowej znajdują się Kazimierz i Stanisław Pryczkowscy, Jan Kuczyński i Damian Metza. Dwaj pierwsi to współzałożyciele sekcji zapaśniczej GKS Cartusia Kartuzy, Jan Kuczyński to wieloletni działacz związany z pomorskimi zapasami, świetny zawodnik i olimpijczyk z Meksyku. Damian Metza to do niedawna członek sekcji zapaśniczej GKS Cartusii.

Na turniej zameldowali się goście zagraniczni z Armenii, Danii oraz Obwodu Kaliningradzkiego. Krajowe zapasy reprezentowała cała czołówka pomorska oraz przedstawiciele województwa Wielkopolskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego. Uroczystego otwarcia memoriału dokonał prezes klubu Gks Cartusii Kartuzy - Andrzej Formela.

Prowadzoną w trzech kategoriach wiekowych punktacje, zdominowały zawodniczki i zawodnicy kartuskiej sekcji, tym samym zdobywając główne trofeum tzn. Międzynarodowy Puchar Kaszub.

Klasyfikacja medalowa zawodników GKS Cartusii:

3 miejsce - Dobka Olivier - 35kg
1 miejsce - Niklas Karol, 2 Słupecki Michał, 7-8 Stencel Kacper 38kg
1 miejsce - Stromski Eryk, Kartuzy 2 Karczewski Dominik 68kg
1 miejsce - Janzen Paweł 85kg
2 miejsce - Leik Kamil 62kg
1 miejsce - Konkel Dominika, 2 Godzińska Aurelia, 3 Stankowska Agnieszka 33kg
2 miejsce - Reiter Paulina 46kg
1 miejsce - Dera Leon 55kg
1 miejsce - Hovsepyan Gor 50kg
1 miejsce - Mkhitaryan Narek, 3 Wolski Natan 67kg
3 miejsce - Drewa Andrzej 60kg
1 miejsce - Mielewczyk Aleksander, 5 Szynszecki Dawid 72kg
1 miejsce - Miotk Błażej 82kg
2 miejsce - Hildebrandt Jakub 87kg

Za najlepszego zawodnika turnieju został uznany Aleksander Mielewczyk, najlepszym zawodnikiem zagranicznym został Danila Spilechuk z Kaliningradu, natomiast Dominika Konkel zabrała ze sobą Puchar dla najlepszej zawodniczki z Kaszub.

- Serdecznie dziękujemy Fundacji Santander, której wsparcie w głównej mierze przyczyniło się do zorganizowania zawodów w takiej formie. Serdecznie podziękowania składamy także władzom Gminy i Powiatu, a także Piotrowi Mielewczyk i Jarosławowi Myszk za udzielone wsparcie. Serdecznie dziękujemy za obecność na turnieju rodziny Damiana Metza oraz przedstawicieli Kazimierza i Stanisława Pryczkowskich - zaznaczają organizatorzy.

nadesłane/GKS Cartusia

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.